Прокуратурата привлече като обвиняем мъж, шофирал пиян

Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем А.П., на 53 г., за това, че на 31.07.2025 г. в землището на Казанлък, управлявал моторно превозно средство - лек автомобил, марка „Опел“, с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, а именно 2,44 промила на хиляда, установено по надлежния ред с техническо средство, след като е вече осъждан с влязла в сила присъда за същото по вид деяние - престъпление по чл. 343б, ал. 2 от Наказателния кодекс.
На 31.07.2025 г. А.П. управлявал лек автомобил по първокласен път Бургас-София в землището на гр. Казанлък. Той бил спрян за проверка от полицейски служители и тестван с техническо средство за алкохол, като уредът отчел 2,44 промила. Лекият автомобил е иззет и приобщен като веществено доказателство по делото.
А.П. е осъждан за управление на моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда. Настоящото престъпление е извършено в изпитателния срок на условно осъждане.
По искане на Районна прокуратура-Стара Загора съдът е взел мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.
Прочети цялата публикация




Прокуратурата привлече като обвиняем и задържа 40- годишен мъж за кражба на пари от магазин
21-годишен шофьор е обвинен за катастрофата с загинал моторист във Варна
Прокуратурата обвини и взе книжката на мъжа, задържан за катастрофата със загинала жена на Владая
Прокуратурата обвини и взе книжката на мъжа, задържан за катастрофата със загинала жена на Владая
Почти 30 години по-късно: Започна процесът за убийството на Тупак
Жоро Банана от Сандански излиза на свобода! Окръжният съд потвърди гаранцията от 1022 евро за нападение на охранител в казино
Прокуратурата обвини и задържа шофьор с 2,71 промила, ударил четири паркирани автомобила в София
Отнеха книжката на шофьора, обвинен за фаталната катастрофа край Владая
Трима са с повдигнати обвинения за държане на високорискови наркотици, сред които фентанил
Трусът в турската опозиция, който заплашва Реджеп Ердоган
Спешна акция в Гърция: Спасиха българин очакват го солени глоби
Кризата удари и Димитровградския пазар. Детски дрехи за по 2,5 € и пак няма клиенти
Заснеха го на АМ "Тракия": Водач диша от балон с райски газ на бензиностанция
След сигнал: Полицията закова водача, газил по дюните на Китен
Жена е убита при атака с дрон срещу кола в село близо до Курск
Мъж загина при опит да изкара джипа си от канавка
Българският ансамбъл спечели бронз на пет топки във Франкфурт
Трагичен инцидент край Пловдив: Млад мъж загина при опит да изтеглят джипа му от канавка