Светът на футбола скърби: Мигел Анхел Русо си отиде след тежка битка с рака

Аржентинската футболна общност потъна в траур, след като стана ясно, че легендарният наставник на Бока Хуниорс – Мигел Анхел Русо, е починал на 69-годишна възраст. Новината бе потвърдена от Аржентинската футболна федерация, която изрази дълбоки съболезнования към близките и феновете на обичания треньор.
През последните седмици здравословното състояние на Русо рязко се влоши. След дълга и изтощителна борба с рака на простатата, диагностициран през 2017 година, той бе приет в болница заради усложнения, свързани с уринарна инфекция. Въпреки усилията на лекарите, този път организмът му не издържа.
Последният мач, в който Русо застана край тъчлинията като старши треньор на Бока, бе на 21 септември – драматично равенство 2:2 срещу Сентрал Кордоба. След това, поради здравословни причини, той бе заменен временно от своя асистент Клаудио Убеда.
Кариерата на Мигел Анхел Русо е изпъстрена с успехи както на терена, така и извън него. Като футболист той се окичва с шампионските отличия на Аржентина през 1982 и 1983 година с екипа на Метрополитано и Насионал.
В периода 1983-1985 г. Русо записва 17 мача и 1 гол за националния отбор на Аржентина, но поредица от контузии го лишават от участие на световното първенство през 1986 г., където „гаучосите“ триумфират.
След края на активната си кариера, Русо се превръща в един от най-уважаваните треньори в Южна Америка. Той ръководи отбори не само в родната Аржентина, но и в Испания, Чили, Мексико, Колумбия, Перу, Парагвай и Саудитска Арабия.
Три пъти поема кормилото на Бока Хуниорс, като през 2020 г. извежда тима до шампионската титла, а през 2007 г. печели престижната Копа Либертадорес.
Загубата на Мигел Анхел Русо оставя дълбока празнина в сърцата на футболисти, колеги и милиони фенове по света.
Прочети цялата публикация



Петрич скърби! Отиде си завинаги бившата общинска съветничка от ПП ГЕРБ, 37-годишната Надя Изгоренкова
Легендарният R&B певец D’Angelo почина след тайна битката с рака
Ло Селсо посвети гола си на Русо
6 октомври: На този ден преди 5 години си отиде Еди Ван Хален
5 000 кубинци се сражавали на страната на Русия. Засекли три китайски разузнавателни спътника при атаката над Лвов
Отиде си легенда на мексиканския футбол
26 октомври 1951: Роки Марчиано нокаутира героя от детството си Джо Луис ВИДЕО
Графа: Загубих майка си от рак, диагностицираха и баща ми
Венета Райкова с последен шамар към bTV след напускането си
Бивш вратар на Литекс нарече Юрген Клоп най-лошият мениджър в историята на Ливърпул
Пиар агенции възроптаха срещу избора на организатор на кампанията за еврото
Комисия в НС не прие натрупаният отпуск за отглеждане на дете да се ползва почасово за водене на градина
"Като на война": над 60 загинали в Рио де Жанейро
Шейнбаум не е съгласна с решението на САЩ да отхвърлят 13 въздушни коридора
Най-кървавата полицейска операция в историята на Бразилия остави 132 убити
Зам.-кметът Надежда Чакърова: Работилницата за деца в анимационното изкуство вдъхновява и обединява
Италия със сериозна заявка за Олимпийските игри
НЗОК ще разпределя близо 11 млрд. лева догодина за същите здравни услуги
Парк „Бедечка“ в Стара Загора ще се превърне в открита галерия за съвременно изкуство през ноември