Две жени са задържани за измами с онлайн обяви за кредити
Две жени са задържани за измами с онлайн обяви за предлагане на кредити на хора с лоша кредитна история, съобщават от ОД на МВР - Стара Загора.
Специализираната полицейска операция е проведена на територията на София, Кюстендил, Бургас и ловешкото с Румянцево. Акцията е реализирана с участието на служители на сектор „Измами“ в ГДНП, и колегите им от областните дирекции в Стара Загора, Ловеч, Кюстендил и Бургас, под ръководството на Районна прокуратура - Стара Загора.
В хода на предприетите действия бил изяснен механизмът, ползван от двете жени - 33-годишна от Кюстендил и 68-годишна от Благоевград. В процеса на работа е установено, че те публикували обяви в социална мрежа за отпускане на кредити на лица с лоша кредитна история. При проявен интерес от потенциални кредитополучатели, започвала кореспонденция в приложение, а не след дълго комуникацията продължавала по телефон. Те заблуждавали търсещите кредит, че парите ще им бъдат отпуснати, ако предварително, чрез бюро за парични преводи, преведат процент от сумата като „такса одобрение“. Веднага след получаване на парите, кореспонденцията с кандидатите за кредит спирала.
Извършени са полицейски действия в условията на неотложност - обиск по реда на НПК на двете жени и претърсване и изземване на три адреса в Кюстендил, Бургас и с. Румянцево. Намерени и иззети са SIM карти, мобилни телефони, пластики, бележки, тефтери и др. Разпитани са свидетели. Двете жени са задържани за срок до 24 часа по реда на ЗМВР.
Продължава работата за установяване на съпричастността им и към други подобни измами на територията на цялата страната. Според събраните към момента данни над 30 човека са пострадали от разследваната престъпна дейност.
Прочети цялата публикация




Киев е в правото си да атакува складове на "руския Амазон"
Еврейски заселници подпалиха джамия на Западния бряг
Лудогорец официално обяви нов генерален спонсор
Арестуваха две жени с нарколаборатория в Бургас
МВР откри кухня за дрога в автомобил, две жени са задържани
Задържаха две жени с метамфетамин и мобилна лаборатория за дрога в Бургас
Анатомия на дързостта: Най-големите и знакови банкови обири в историята на България
Руското министерство на отбраната: Превзехме Пискуновка в Донецка област
ПГ “Прогресивна България” с въпрос към прокуратурата: Има ли организирана схема за придобиване на стотици декари ценни имоти в област Варна?
Всички ли сме зависими от Гугъл, можем ли без него?
Моделът на Victoria's Secret Елза Хоск роди второто си дете (СНИМКИ)
Факултетът по обществени науки в БДУ се раздели на две
Хутите обявиха, че са атакували саудитски танкери
Защо жителите на Безмер не искат самолети цистерни в близката авиобаза
Огромен пожар край Асеновград! Каква е ситуацията в момента?
САЩ подписаха историческо ядрено споразумение със Саудитска Арабия
Каземиро подписа с Интер Маями, МЛС разследва трансфера
Шеф в Гьозтепе: Стоилов отказа невероятна оферта