Младите лекари „погребаха“ бъдещето си в ковчег. Причината – нехайството на институциите

Младите лекари излязоха на нов протест пред Министерството на здравеопазването в София, като символично „погребаха“ бъдещето си с черен ковчег и бели цветя. Демонстрацията, преминала под надслов „Погребението на едно бъдеще“, се превърна в едно от най-ярките изражения на недоволството от условията, при които младите медици в България са принудени да работят.
Прочети цялата публикация



Министър Ивкова към младите лекари: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Младите лекари искат прозрачност и реални условия за развитие в България
Гърция се бори с недостига на кадри в горските служби преди поредното рисково лято
Премиерът връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
Вчерашната среща със здравния министър отново не даде конкретни решения за нищо, според младите лекари
Румен Радев: Младите таланти са бъдещето на България
Защо много германци мечтаят за работа в чужбина
Кметът Васил Терзиев: Трудно е да говориш за Витоша без София
МЗ обеща на младите лекари електронна книжка, единен изпит за специализация и по-строг контрол на обучението
Казахстан и Европейският съюз: Изграждане на следващата глава на стратегическото партньорство
Клоп на въпрос за Реал Мадрид: Там е Жозе
Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
Нова ера в плуването: Стенберген счупи рекорда на 100 метра свободен стил
Унизително завръщане за Уругвай - играчите ще търсят сами полети за дома
Край на една ера: Звездата от „Приятели“ Кортни Кокс се раздели със съпруга си
НА ЖИВО: Панама - Англия 0:2, Хари Кейн с исторически гол
Силен трус разлюля Пакистан и Афганистан и предизвика паника
Трагедия в кеча: Легендарният Джо Доринг почина на 44 години след битка с рака
Алехандро Давидович Фокина триумфира на тревата в Майорка