САЩ отново атакуваха кораб с предполагаеми наркотици в Карибско море, има оцелели сред екипажа
Американските въоръжени сили проведоха нова атака срещу кораб с наркотици в Карибско море и има оцелели сред екипажа, съобщи американски представител пред Ройтерс, цитиран от БТА.
Източникът, който говори при условие за анонимност, не предостави допълнителни подробности за инцидента, за който досега не е съобщавано.
Пентагонът не отговори веднага на искането за коментар.
Венецуелският президент Николас Мадуро остро разкритикува обявеното от администрацията на САЩ решение да упълномощи ЦРУ "да провежда подривни дейности срещу страната".
„Правителството на САЩ упълномощава ЦРУ да провежда операции срещу мира във Венецуела, докато никога преди никое американско правителство не е заявявало открито, че насочва ЦРУ да убива, унищожава правителството и страната“, каза Мадуро по телевизионния канал Venezolana de Televisión.
Президентът припомни, че всички военни преврати в Латинска Америка са извършени с участието на ЦРУ, както е потвърдено от разсекретени документи на правителството на САЩ.
Мадуро изрази увереност, че американските разузнавателни агенции не са прекратили подривните си дейности във Венецуела. Той подчерта, че Републиката „за пореден път ще победи откритата конспирация, интервенционистката политика, насочена към смяна на режима, и ще защити правото на венецуелския народ на мир и стабилност“.
„Ню Йорк Таймс“ по-рано съобщи, позовавайки се на американски служители, че администрацията на Тръмп е упълномощила ЦРУ да провежда тайни операции във Венецуела с крайна цел отстраняване на Мадуро от власт.
Прочети цялата публикация



САЩ не спират ударите по плавателни съдове в Тихия океан, загина още един заподозрян в наркотрафик
Как Иран консолидира контрола над Ормузкия проток
След обвиненията срещу Кастро: Ударна група от американски самолетоносачи навлезе в Карибско море
Голяма бяла акула беше заснета за пръв път в Средиземно море (ВИДЕО)
Конфликти в задънени улици
Бенямин Нетаняху: Иран и "Хизбула" са по-слаби от всякога
Иран и Израел: нова ескалация във войната
Какво стои зад поканата на Зеленски за среща с Путин и означава ли тази покана капитулация на Украйна?
Да станем ли част от ЕС? В Исландия избират бъдещето си.
Румънският президент след взривяването на украински дрон в Констанца: Русия е виновна
След бедствието в Севлиево
Черна статистика: България води по катастрофи с чужди коли в Гърция
Челна катастрофа с жертва край Нареченски бани, пътят е затворен
Урсула фон дер Лайен: Европейският съюз предлага пълна забрана за влизане на руски военни в ЕС
Челен удар край Нареченски бани: Загина шофьор след тежка катастрофа
Голяма бяла акула беше заснета за пръв път в Средиземно море (ВИДЕО)