Златка Райкова подкрепи мъжа си Карен в съда (СНИМКИ)
Златка Райкова пристигна в съда през вчерашния ден във видимо притеснен вид заради любимия си Карен Хачатрян. Бившият тенисист е обвинен в участие в престъпна група за манипулиране на мачове и пране на пари във Франция. Повдигнати са му общо 6 обвинения.
При вида на Карен в съдебната зала с белезници, Златка не сдържала сълзите си, предава "България днес".
Съдия Мила Лазарова отчете, че на Карен са му повдигнати обвинения за множество тежки престъпления в редица държави като Франция, Румъния, България, Германия, Канада, Египет, Испания, Италия, Мексико, Португалия, Сърбия и Турция. Според разследващите групата е действала от началото на 2018 г. до края на септември 2023 г.
В съдебната зала Карен уточни, че се е отказал от арменското си гражданство, но въпреки това съдът реши, че може да се укрие заради корените и родствените си връзки в Армения.
"Искам по-лека мярка, заради условията, при които пребивавам", примоли се Хачатрян на Темида, но беше порязан. Една от причините е справка на антимафиотите за многобройни негови задгранични пътувания, от която съдът заключи, че е доста мобилен.
Защитата на Карен заяви пред магистратите, че европейската заповед от Франция е непълна и немотивирана, но съдът прецени, че тя е с достатъчно данни и валидна.
След като се разбра, че Карен се връща при дървениците в ареста, Златка го докосна на излизане от залата и му каза "Обичам те".
По-рано тя присъства и на мярката за неотклонение на брата на Карен - Юри, който също се оказа част от групата с черното тото. На сметката му във Франция също висят 6 обвинения. Съдия Иван Коев прецени, че най-тежката му мярка съответства на обществената опасност на разследваните престъпления. Решенията за мерките на братя Хачатрян не са окончателни и могат да бъдат обжалвани пред Софийския апелативен съд, предава Труд.
Прочети цялата публикация



Мъжът на Черната Златка стана адвокат на мъжа на Русата Златка
Осъдиха мъжа, пребил възрастна жена за пет ореха в Сливен
Асен Златев ще запази мълчание до становището на съда
Златка Райкова призна би ли простила изневяра
Крисия подкрепи Никола Цолов в Абу Даби (СНИМКА)
Асен Златев поема ръководството на Българската федерация по вдигане на тежести
Принц Андрю се появи за пръв път публично след отнемането на титлите
Анна-Шермин от "Ергенът: Любов в рая" призна правила ли е секс за пари и други подробности от личния си живот
Весел, шумен и разтърсващо забавен епизод на „Аз обичам България“ – утре вечер от 20 ч. по bTV
Атижа показа новата си руса коса, докато се натиска с Азис (СНИМКИ)
CBAM влиза в сила от 2026 г. с отложени финансови задължения. Какво значи това за бизнеса?
ЕС затяга правилата: Депортират търсещи убежище в "сигурни трети страни" дори без връзка с тях
БНБ ще провери всеки лев, преди да го нареже
Брад Пит на 62 г.: От златното момче на Холивуд до зрял автор на роли
Бразилският парламент подкрепи намаляване на присъдата на Болсонаро
Пари Сен Жермен спечели Междуконтиненталната купа
Сделка за $10 млрд.! САЩ продават ракети, дронове и гаубици на Тайван
Гьозтепе на Станимир Стоилов с амбициозен ход: Привлече швейцарския плеймейкър Алекси Антунес
ООН призовава САЩ и Венецуела да намалят напрежението след блокада
Окръжна прокуратура – Стара Загора привлече като обвиняем и задържа 20-годишен мъж за извършен грабеж на дядо в Стара Загора