САЩ унищожиха катер в Тихия океан, заподозрян в превоз на наркотици. Тримата на борда са мъртви

Шефът на Пентагона Пийт Хегсет обяви, че американските сили са унищожили катер, който бил използван за трафик на наркотици.
Това станало в международни води в Тихия океан.
Както министърът на войната съобщи в X, на 22 октомври американските военни, по указание на президента на САЩ Доналд Тръмп, са ударили малък плавателен съд в източната част на Тихия океан. Хегсет заяви, че лодката е превозвала наркотици, принадлежащи на организация, която САЩ считат за терористична.
Според началника на Пентагона „трима мъже, членове на наркотерористична организация, са били на борда по време на удара, който е извършен в международни води“. Те са били убити. Министърът отбеляза, че няма пострадали американски военни. „Подобни удари ще продължат“, увери той.
По-рано CBS съобщи, че американските военни са ударили друг плавателен съд в Тихия океан, за който се твърди, че е използван за контрабанда на наркотици в САЩ. Хегсет отбеляза, че това е осмата лодка, унищожена от американските военни под претекст за борба с трафика на наркотици, като предишни удари са били извършвани в южната част на Карибите.
Прочети цялата публикация