Саркози вече получи смъртни заплахи в затвора

Бившият френски президент Никола Саркози стана обект на смъртни заплахи, отправени към него от друг лишен от свобода в затвора "Санте" в Париж, потвърди столичната прокуратура, предаде БТА.
Там някогашният стопанин на Елисейския дворец започна в началото на седмицата да излежева присъдата си, постановена по дело за незаконно финансиране на предизборна кампания. Държавното обвинение съобщи, че по случая със заплахите е образувано разследване, предаде Ройтерс.
"На 22 октомври 2025 г. началникът на затвора "Санте" уведоми парижката прокуратура, че в социалните мрежи се разпространява видеозапис, очевидно направен от лишен от свобода, на който същият отправя заплахи към Никола Саркози при пристигането му в затвора", посочи прокуратурата в отговор на запитване на Ройтерс за коментар.
В хода на разследването са разпитани трима затворници, а при претърсване на затвора са иззети два мобилни телефона, допълват оттам.
Саркози, който управляваше Франция от 2007 до 2012 г., във вторник започна да излежава петгодишна присъда, след като бе признат за виновен в престъпен заговор с цел набиране на средства за предизборна кампания от режима на полковник Муамар Кадафи в Либия. Към бившия държавен глава са зачислени двама полицейски служители, които да го охраняват, докато изтърпява наказанието, мярка, която предизвика недоволството на синдикатите на затворническите надзиратели.
Прочети цялата публикация




Лудогорец алармира: Бърнард Текпетей подложен на смъртни заплахи, клубът предприема спешни действия
Властите в Каракас освободиха още 11 политически затворници ВИДЕО
Австралия потвърди визитата на израелския президент въпреки призивите за арест
Тръмп преобръща световния ред
Какво ще стане с Гренландия: четири възможни сценария
В Struma.com! Паника в Сандански! Полицията на крак след смъртни заплахи срещу дете, две жени арестувани
Великобритания удвоява войските си в Норвегия заради руските заплахи в Арктика
Патриотизъм и руски език: какво иска АзГ в Източна Германия
Рокада: БСП-ОЛ с нов председател на ПГ, Стойнев и Добрев аут
Руски дрон уби четирима в град Богодухов край Харков, сред жертвите са три деца
Визитата на Ванс засили интереса на Русия към Армения и Азербайджан
Съветът на Европа свали имунитета на бивш генерален секретар заради връзки с Епстийн
Фотогалерия: Ралф Лорън представи колекция за следващата есен в Ню Йорк
ВиК-Благоевград започва монтаж на Система за дистанционно отчитане на водомерите в с. Долно Българчево
Циклонът Гезани удари Мадагаскар и причини девет жертви в Тоамасина
Отвратителна история и със сериозни съмнения за протекции от държавата тогава, каза Тошко Йорданов от ИТН по повод случая „Петрохан“
Кметът и ректорът на Минно-геоложкия университет подписаха споразумение за разкриване на филиал в Бургас
Европа срещу дроновете: Комисията представи план с AI, 5G и бързо реагиращи екипи
Nothing стартира бета версията на Essential Apps – AI конструктор на мини приложения и уиджети