
Четири дефибрилатора вече са закупени в дарителска кампания „Спаси живот“ на Мис България 2024 Симона Петрова

4 дефибрилатора са закупени в кампанията на Мис България 2024 Симона Петрова. Тя даде старт на националната дарителска кампания „Спаси живот“, насочена към осигуряването на автоматични външни дефибрилатори (AED) за всяко училище в страната.
Началото бе поставено символично от родния ѝ град Димитровград и училището, което я е изградило като личност – ПМГ „Иван Вазов“, където Симона завършва средното си образование.
В едно училище в Димитровград вече е преминало обучението и е доставен един от дефибрилаторите, предстои в началото на ноември да се дарят и останалите три, каза за радио Стара Загора Симона Петрова.Тя поясни, че заявка за поставяне на външен дефибрилатор в Димитровград са дали общо 5 училища.
Дефибрилаторът представлява автоматична система, която разпознава животозастрашаващи аритмии, и започва да работи само ако няма сърдечен ритъм. Избраният модел е лесен за употреба. За закупуването на един автоматичен външен дефибрилатор са необходими около 5400 лв., допълни Симона Петрова.
Прочети цялата публикация