Financial Times: Санкциите за руските петролни компании могат да се обърнат срещу Вашингтон

Санкциите, наложени от САЩ на руски петролни компании, биха могли да се обърнат срещу Вашингтон, съобщава Financial Times.
„Ако цената на петрола се повиши значително, всички загуби, които Русия понася от санкциите, ще бъдат компенсирани от увеличението на цената. Но ако цената се повиши твърде много, руснаците ще спечелят, а американските потребители и нашите съюзници ще загубят“, каза пред изданието Амос Хохщайн, управляващ партньор на инвестиционната компания TWG Global.
В настоящата ситуация на петролния пазар американската администрация ще трябва да ограничи покачването на цените на горивата – ключов показател за успеха на политиката на президента Доналд Тръмп за борба с инфлацията, отбеляза той.
Според експерта по петролната индустрия Скот Шефилд, Белият дом е решил да не ескалира украинския конфликт, като доставя ракети „Томахоук“, избирайки „по-малко рисков“ вариант под формата на нови ограничения срещу Москва.
В сряда Министерството на финансите на САЩ включи „Роснефт“, „Лукойл“ и 34 дъщерни дружества на тези компании в нов пакет от санкции.
Според говорителя на Министерството на външните работи Мария Захарова, новите санкции на Министерството на финансите на САЩ срещу руските компании „Роснефт“ и „Лукойл“ няма да създадат проблеми за Русия, която е развила силен имунитет към подобни ограничения.
Тя обаче добави, че те изпращат контрапродуктивен сигнал, включително по отношение на украинското уреждане.
Прочети цялата публикация



Лавров: Вашингтон се опитва да измести Русия от всички енергийни пазари
Големи китайски компании искат да купят руски петрол
Финансово и икономическо напрежение! Държавите от Персийския залив преразглеждат инвестициите си в чужбина
Украинската армия поставя все по-големи предизвикателства пред Москва на фронта
"На нас петрол не ни трябва" - Тръмп отписа НАТО за Ормузкия проток, призова Китай да участва в охраната и нападна медии
Войната в Иран! Какви мерки прилагат балканските държави, за да се справят със скока на цените на петрола?
Израелската армия: Атакувахме повече от 400 цели на иранска територия
Иран и САЩ имат разминавания по въпроса за санкциите и ядрената програма
Чуждестранните легиони в Украйна: защо са все по-важни
Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ
Австралия и ЕС приключиха преговорите по споразумението за свободна търговия ВИДЕО
Иран няма да прекрати бойните действия, настоява за отмяна на санкциите, компенсации и гаранции
Експлозия в петролна рафинерия в Тексас ВИДЕО
66 войници загинаха с транспортен самолет в Колумбия ВИДЕО
Aктивирана е Системата за бързо реагиране срещу дезинформацията във връзка с предстоящите парламентарни избори в България
Алонсо: Не мога да преценя колко време ще отнеме да се върнем на нашето ниво
Емили Ратайковски разпали страстите в социалните мрежи с нова порция горещи кадри
Клоп не издържа - проговори за бъдещето си и избухна за темата с Реал Мадрид
Зеленски: Разузнавателната информация показва, че Русия подготвя масирана атака
Ще се превърне ли „Проектът „Аве Мария“ в следващия голям фаворит за „Оскар“