Британски историк и публицист: Стармър да внимава с прегръдките с украинци, те подпалиха дома му

Британският премиер Киър Стармър трябва да бъде по-внимателен в демонстрирането на приятелското си отношение към режима в Киев, тъй като именно украинците са обвинени в палежа на дома му в Лондон, заяви в социалните мрежи историкът и публицист Крейг Мъри.
Той коментира снимка, на която Стармър прегръща Володимир Зеленски, който пристигна на посещение във Великобритания.
„Стармър трябва да внимава да не прегръща украински мъже. Чувал съм, че може да се появят след няколко години и да подпалят имота ви“, пише Мъри.
През май в дома на Стармър избухна пожар, а преди това правоохранителните органи на Обединеното кралство регистрираха няколко други инцидента с палежи в имота на премиера. Полицията арестува 21-годишния украински гражданин Роман Лавринович, 26-годишния румънски гражданин от украински произход Станислав Карпюк и 34-годишния украински гражданин Петро Починок. Те са обвинени в палежа на къщата на Стармър.
Прочети цялата публикация



Стармър определи планираните пропалестински протести като „небритански“
Ювал Ноа Харари: Защо Путин вече загуби войната в Украйна?
Найджъл Фараж рязко обърна плочата: Очевидно Путин е много лош човек, трябва да помогнем на Украйна
В Москва се срещнаха бивши врагове
Хората в Газа: изправени пред руини и неясно бъдеще
Тръмп си тръгна за САЩ, евролидерите приветстваха мира в Близкия изток, но остават бдителни
Преглед на печата! Споразумението между Израел и "Хамас" и освобождаването на заложниците
Украйна никога няма да се върне в границите си от 1991 година
BBC: Тони Блеър посрещнал развратника Джефри Епщайн на "Даунинг стрийт" ВИДЕО
"Хамас", "Ислямски джихад" и Народният фронт за освобождение на Палестина не желаят "чужда опека" над Газа
Работа, пътувания, национални паркове - как ще се отрази шътдауна на САЩ?
Ландо Норис спечели третата свободна тренировка в Мексико
Вече сме в зимното часово време, а то може да крие риск за здравето ни
Димитровден в Търговище: Над 1100 именици и празнично настроение
Отново оранжев код за валежи. Ето къде ще падне най-много дъжд
Репортер разкри от какво заработва новата "Мис Силикон"
Хакери атакуват милиони WordPress сайтове чрез критични уязвимости в популярни плъгини
Първият дипломат на САЩ: Никой дори не мисли за такова нещо! Няма да се откажем от Тайван заради евентуална сделка с Китай
Димитровден е! Сбъдват се зимните предсказания на старите българи: Люта зима ли се задава
НСИ: Натрупаната инфлация у нас за последните пет години е над 41%