БНР Стара Загора | 26.10.2025 08:31:49 | 22

Сливен празнува на Димитровден


Сливен отбелязва своя празник  на Димитровден с тържествени и културни събития през целия ден.

Празникът започна в 8:30 ч. със света литургия в катедралния храм „Свети Димитър“, възглавена от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений.

От 11:30 ч. на площад „Хаджи Димитър“ ще се състои тържествена церемония, включваща ритуал по издигане на националното знаме, знамето на Сливен и на Европейския съюз, официални приветствия, благодарствен молебен за здраве и благополучие на гражданите, както и полагане на венци и цветя пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци.

Програмата ще продължи от 13:00 ч. с концерт на откритата сцена на пл. „Хаджи Димитър“, в който ще участват Ансамбъл за народни песни и танци – Сливен и Ансамбъл „Пирин“ – Благоевград.

Вечерта от 18:00 ч. във фоайето на Драматичния театър „Стефан Киров“ ще бъде открита Национална изложба за изобразително изкуство – Сливен 2025, а по традиция ще бъде връчена и наградата „Сирак Скитник“.

Празничното настроение ще продължи с концерт на Атанас Колев и група „Молец“ от 19:00 ч. на площада, а в 21:00 ч. небето над Сливен ще бъде озарено от фойерверки.

Думата „сътрудничество" кметът на Сливен Стефан Радев определи в ефира на Радио Стара Загора като водеща в работата на администрацията му през последната година. 


Прочети цялата публикация