Стотици протестираха срещу певеца на Rammstein Тил Линдеман пред операта в Лайпциг

Стотици излязоха на протест срещу певеца на Rammstein Тил Линдеман в Германия, предаде Bild.
400 демонстранти се събраха пред операта в Лайпциг, където Линдеман се очакваше за традиционния оперен бал. Те излязоха на червения килим, викайки „Срам!“ и скандираха срещу сексуалното посегателство и злоупотребата с власт, в които певецът беше обвинен по-рано. Сто полицаи предотвратиха опити за проникване на бала.
62-годишният рок музикант закъсня за събитието, а когато пристигна, протестиращите вече се бяха разотишли.
Тил Линдеман беше един от около 40-те известни личности, поканени на бала. Петра Кьопинг, вицепремиер и министър на социалните въпроси на Саксония, отмени участието си като почетен гост, „за да допринесе за деескалацията“.
Министърът на науката Себастиан Гемков нарече протестите срещу фронтмена на Rammstein „напълно нормален“ начин да се изрази мнението.
На 14 юни 2023 г. в Германия беше образувано наказателно дело срещу Линдеман. Прокуратурата започна разследване по член 177 от германския наказателен кодекс -„насилствени сексуални действия, принуда към секс, изнасилване“.
На 24 юли фронтменът на Rammstein отново беше обвинен в насилие. Австрийка твърди, че след като му отказала секс, той я е хвърлил на легло и я е удрял многократно по задните части.
На 29 август Bild съобщи, че берлинската прокуратура е прекратила разследването срещу Линдеман. Музикантът отрече всички обвинения.
Прочети цялата публикация



Стилиян Петров организира нов "Мач на надеждата", този път в помощ на Любослав Пенев и Петър Хубчев
145 години от рождението на Джордже Енеску - неостаряващия гений
След блокадата на Доналд Тръмп! Над 10 милиона барела ирански петрол са напуснали Персийския залив
Процедурата е в ход! Испания бърза да легализира стотици хиляди мигранти
Защо палестинците трябва да защитават Нетаняху - лидера, с когото Израел се опитва да си измие ръцете
Победа за Радев! Световни медии коментират изборните резултати в България
Байерн спечели титлата в Бундеслигата за 35-и път
Зеленски сключва нови договори за оръжия и военна помощ със съюзниците, за да защити страната си от Русия
"Политико": Радев ли ще е новият главен разединител в ЕС?
Хиляди протестираха срещу идеята за забрана словаците в чужбина да гласуват по пощата
Петима души бяха убити при израелски удари в Южен Ливан
Чарлз III с английски хумор за Балната зала: Ние започнахме ремонта на Белия дом с опожаряването му през 1814 г.
Скандал в Канада: искането на Инфантино за „президентски“ кортеж разпали критики
Ключова среща: ПП и ДБ решават бъдещето на коалицията
Сенна хрема: Девет съвета за справяне със сезонните алергени
Как да спрете мускулен спазъм за секунди
Финалните заседания на МС: ключови теми на масата
Слонове в Индия получиха разхлаждащи бани и специално лятно меню
Time: Демократите обмислят да съдят Тръмп, ако не прекрати войната с Иран до 1 май