Уникално постижение за Григор Димитров

Григор Димитров ще запази мястото си сред най-добрите 50 тенисисти в света и през 2025 г., като по този начин ще запише впечатляваща 14-а поредна година в топ 50 на световната ранглиста. Това постижение е доказателство за изключителната му устойчивост и постоянство на най-високо ниво, независимо от трудностите, с които се сблъска през сезона.
Въпреки че контузията, получена на „Уимбълдън“, го извади от игра за няколко месеца и му попречи да завърши по-нагоре, натрупаният актив от първата половина на годината се оказа достатъчен, за да запази позицията си сред водещите тенисисти на планетата.
Димитров за първи път влезе в топ 50 в края на 2012 г., а оттогава насам неизменно присъства в тази престижна група. Независимо от колебанията в резултатите и конкуренцията, българинът продължава да затвърждава мястото си сред елита и да поддържа стандарт, с който малцина могат да се похвалят.
Прочети цялата публикация



Григор Димитров изпраща 14-а поредна година в световния елит
Загуба за Григор Димитров в Белгия
Палачът на Григор се изправя срещу родните национали за Купа Дейвис
Рафаел Колиньон: Беше чест да играя срещу велик шампион като Григор
Победилият Григор Димитров: Той е мой идол! Изиграх най-силния мач в кариерата си
Победилият Григор Димитров: Той е мой идол! Изиграх най-силния мач в кариерата си
Григор Димитров отпадна от белгиец в Бризбън
Григор Димитров отпадна на осминафинала в Бризбейн
Белгиец шокира неприятно Григор Димитров на най-успешния му турнир
Белгиец шокира неприятно Григор Димитров на най-успешния му турнир
BYD изпревари Tesla като лидер при електромобилите през 2025 г.
Какво не знаем за предметите, които носим всеки ден
Американка уби чичо си, защото ѝ казал... да сготви
Сенатът ограничи с резолюция военните правомощия на Тръмп
В Монтана искащи лева настояха да се удължи срокът за двойно разплащане
Българският филм "Пакет вечност" предизвика голям интерес в Европа