The Independent: България ще конфискува руската рафинерия „Лукойл“

България изготвя ново законодателство, което ще ѝ позволи да завземе контрола над важна петролна рафинерия, принадлежаща на санкционирания от Русия петролен гигант „Лукойл“, пише британският вестник The Independent.
Рафинерията в Бургас е единствената по рода си в България и беше жизненоважна част от чуждестранната бизнес империя на „Лукойл“. Компанията сега е изправена пред санкции на САЩ заради войната на Русия срещу Украйна.
Изданието продължава с коментар за случващото се в Украйна. Руският президент Владимир Путин нареди подготовка за ядрени тестове, след като президентът Доналд Тръмп обяви миналата седмица, че САЩ ще проведат първите си тестове от над три десетилетия.
Тръмп обяви миналата седмица, че САЩ ще нарушат глобалния мораториум върху тестването на ядрени оръжия, твърдейки, че съперници като Китай и Русия вече правят същото тайно, но не предостави повече подробности.
На среща в сряда Путин нареди засилена защита на руските петролни рафинерии от украински атаки с дронове, подписвайки нов закон, с който резервисти ще бъдат разположени на тази задача. А на бойното поле Русия твърди, че войските ѝ напредват в ключовия град Покровск, където украинската армия твърди, че частите ѝ водят ожесточени битки, за да избегнат обкръжението си от силите на Москва.
Прочети цялата публикация



Патриарх Даниил: Хилядолетни традиции свързват България и Русия
Какво означава за България споразумението между „Лукойл” и Carlyle
"Лукойл" продава международните си активи на американската компания "Карлайл"
"Лукойл" продава международните и българските си активи на американската Carlyle
Студът като инструмент във войната! ''Генерал Зима'' помага на руската армия
Брад Пит снима следващия си филм близо до България
Брад Пит снима следващия си филм близо до България
В Абу Даби! Русия и Украйна направиха най-голямата размяна на военнопленници от месеци
Нова голяма радост в семейството на Уилям и Кейт
Преди 6 години киното изгуби легендата Кърк Дъглас
Депутатите няма да работят утре
Акрингтън - Салфорд Сити 1:0 /репортаж/
Парламентът няма да заседава утре
Лукман блести в дебюта си за Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е доволен (ВИДЕО)
Стопани на имоти край хижата на Петрохан: Нямаше ток, когато е станало престъплението
Приеха на второ четене промени в Закона за киберсигурност
Руските войски искат да приложат успешната тактика от Покровск и при Константиновка
Директорът на Здравната инвестиционна компания за детска болница: Проектът е "надпартиен", работи се ежедневно
Преливат два от язовирите от каскада "Арда"