Украинска атака с дронове спря тока и парното във Воронеж

През нощта силите за противовъздушна отбрана на Русия са свалили 43 украински дрона над Брянска област и един над Ростовска област, съобщиха от Министерството на отбраната.
Броят на дезертьорствата и неправомерните отсъствия от служба в украинските въоръжени сили от януари до октомври 2025 г. е общо 176 321, сочат данни на Държавното бюро за разследване на Украйна.
Броят на случаите на несанкционирано изоставяне (по-лек член от Наказателния кодекс, позволяващ при определени обстоятелства да се избегне наказателно наказание и да се върне на служба) е достигнал 155 286, докато дезертиралите са 21 035. Според бюрото само около 34 000 от напусналите частите си доброволно са се върнали на служба.
Броят на дезертьорствата и случаите на самоволно уволнение е средно около 17 000-18 000 на месец. Без да се вземат предвид загубите от убити и ранени, това практически е същата бройка като при притока на мобилизиран персонал – приблизително 20 000, но не повече от 30 000 на месец, изчислява ТАСС.
Командването на украинските въоръжени сили е предислоцирало 253-ти щурмови батальон „Арей“ в Сумска област, след като той понесе загуби по време на нахлуване в Курска област, съобщиха руските служби за сигурност.
Според показанията на пленници, ядрото на батальон „Арей“ е съставено от бивши затворници, осъдени за тежки престъпления, идеологически националисти и чуждестранни наемници.
През последните 24 часа са осуетени два опита на ВСУ за напредване в районите на Андреевка и Алексеевка, "чрез сложни огневи удари", предадоха източниците от руските служби за сигурност.
Прочети цялата публикация



"Хибридната война" на Путин поставя на изпитание отбраната на небето на Европа
Най-малко трима убити и 12 ранени при руска атака срещу жилищен блок в украинския град Днипро ВИДЕО
Цивилен руснак загина в масирана украинска атака срещу бившия Сталинград, поразен е 24-етажен блок
Украинска атака с дронове повреди нефтохимическия завод в Стерлитамак, дълбоко в Русия
Руските сили са близо до превземането на украинския град Покровск: защо той е толкова важен за Путин
Ювал Ноа Харари: Защо Путин вече загуби войната в Украйна?
Украйна нанесе удари по руското черноморско крайбрежие
Масирана руска атака с дронове в Днепропетровска област
Украинска атака подпали голям петролен склад в Крим, Тръмп заплаши Русия с ракети
Украйна атакува с дронове Волгоград, има поразени сгради
Медицински хеликоптер се разби в щата Тенеси, има загинал и двама тежко ранени
Нощ в Ню Йорк: Тейлър Суифт и Сабрина Карпентър събират всички погледи
Катастрофа между трамваи и бус пред Централна гара в София (снимки)
Гьозтепе ликува в Истанбул: Бразилският магьосник Хуан донесе триумф на Станимир Стоилов
Директорът на ПСС за издирването на 20-годишната Стефани
Къде се корени проблемът с преяждането?
Близо 1 милион души са евакуирани заради приближаването на супертайфун към Филипините
В САЩ отново отмениха над 1000 полета заради спирането на работата на правителството
Достанич с добри новини: Стоянов и Соле отново в групата
Денят в историята: 9 ноември – Алберт Айнщайн е награден с Нобелова награда