Нови пет електробуса за градския транспорт в Сливен

Нови пет електрически автобуса бяха доставени в Сливен на общинския превозвач „Пътнически превози". Те са част от проект за устойчива градска мобилност, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Проектът е на стойност около 10 милиона лева, като седем милиона са за Сливен и три за Ямбол, който е партньор по инициативата.
Новите електрически автобуси са произведени в Чехия и са с нулеви въглеродни емисии. С тях броят на електрическите превозни средства , автобуси и тролейбуси, обслужващи градските и извънградски линии става 15, каза кметът Стефан Радев.
„Голямата целта е да осигурим екологично чист транспорт, който не допринася за замърсяването на въздуха.“
Един от големите проблеми е не в придобиването на нови автобуси, а в липсата на шофьори.
„Така е трябва да мислим непрекъснато и за този въпрос.“
Електронната билетна система, която е част от проекта, се очаква да стартира през февруари следващата година, обяви управителят на общинския превозвач Енчо Петров.
„Добре работят според нас на този етап. Ще очакваме в края на февруари да я приключат и да я стартираме.“
Това е втори опит на общината да пусне електронна билетна система, след като първата претърпя провал без дори да влезе в експлоатация. Цената на билета за градския транспорт остава същата – 1,20 лв. за еднократно пътуване, а след нова година 60 евроцента.
Прочети цялата публикация




Заместник-кметът по транспорт и градска мобилност Виктор Чаушев представи основните приоритети на екипа си
Пускат ретро автобус за празника на Сливен
Реалистични ли са плановете на Мамдани за Ню Йорк
Литва затвори границата си с Беларус заради балони с контрабандни цигари
Предлагат електрическите тротинетки да се регистрират онлайн
Обсъждат продажба на общински жилища и забрана за велосипеди в Стара Загора
Над 2,5 млрд. лв. ще бъдат инвестирани във въглищните региони Стара Загора, Кюстендил и Перник
Община Стара Загора с проект за нов облик на централна пешеходна зона
Европейските шпиони загърбват недоверието помежду си – благодарение на Тръмп
Васил Терзиев: Субсидията за градски транспорт на София в Бюджет 2026 е изчезнала
Рустем Умеров е в Истанбул, за да деблокира процеса по размяна на пленници
На 84 години почина актрисата Сали Къркланд (СНИМКИ)
Националът на България U19: Никой не вярваше, че ще станем шампиони (ВИДЕО)
Като в екшъна "Лудия Макс": Публикуваха запис как руските сили навлизат в Покровск (видео)
Централната банка на Бразилия прие регулации за крипто пазара
Обилни валежи в Разградско! Въвеждат се мерки за безопасност
Белгийски популисти основаха партия с името TRUMP
Заместник-министър Василева: В област Кюстендил отчитаме 46% ръст на биологично сертифицираните площи само за една година
Неподдържани и изоставени съоръжения в реките създават риск от наводнения и застрашават речните екосистеми
Край на шътдауна в САЩ: предадоха ли се демократите?