Министърът на енергетиката на Румъния призова държавата да поеме контрола върху местния филиал на Лукойл

Министърът на енергетиката на Румъния призова държавата да поеме контрола върху местния филиал на Лукойл, предаде БНР.
Така ще бъдат гарантирани стабилността на националната енергийна система и работните места, свързани с бизнеса на компанията, след като международните санкции срещу нея влязат в сила, обясни министър Богдан-Груя Иван. "Лукойл" държи рафинерия в Плоещ - трета по големина в Румъния, верига от 320 бензиностанции, както и права за обследване на участък на Черно море. Министърът не уточни кои от тези активи Букурещ планира да вземе под контрол, нито начина, по който смята да го направи.
Прочети цялата публикация



Нов разрив между Мелони и Тръмп
Русия: дефицит на бензин и мащабна енергийна криза?
13 юни 323г. пр.Хр. умира Александър Македонски
Министър Абровски: Работим по конкретни мерки за подкрепа на животновъдството и ускоряване на реформите в напояването
Министърът на спорта: Загубите на Национална спортна база са няколко милиона
Путин: Готов съм на компромиси по отношение на Киев! Зеленски: Ако не се съгласи на мир, Путин ще трябва да се бори за своето съществуване
Литва съобщи, че е част от плана за разполагане на американски ядрени оръжия в Европа
Как Иран консолидира контрола над Ормузкия проток
Военна компания, управляваща паралелна държава в Куба, е в центъра на преговорите с Тръмп за бъдещето на острова
Израел разширява контрола си над Газа
Биелса призна за фаталния спад в интензивността срещу Кабо Верде
Трагедия край Китен! Пловдивчанин се удави
Делегация на талибаните е очаквана днес в Брюксел
От рибарската мрежа до ресторанта: Как расте цената на рибата
Пътят до столичното метро – мисия възможна ли е за хора със зрителни увреждания?
Повечето британци са разочаровани от Брекзит
Новият Alpine A110 с премиера на Goodwood Festival of Speed 2026