Унгария за скандала в Киев: Безумно е народите на Европа да продължават да финансират корумпираната власт в Украйна

Финансовата помощ от ЕС за Украйна трябва да бъде спряна заради разрастващата се корупция в страната, заяви във Facebook унгарският министър на външните работи и търговията Петер Сиярто.
„Брюксел финансира украинската държава от години с парите на европейците. Междувременно корупцията е разпространена в Украйна и не е изненадващо, че никой все още не е видял точен доклад за това как се изразходват средствата, получени от ЕС...“, написа политикът.
„А какво иска Брюксел междувременно? Да изпрати още повече пари на Украйна, на президента Зеленски, в чийто близък кръг наскоро беше разкрита мащабна корупционна мрежа... Време е да спрем това безумие; трябва да спрем да изпращаме парите на европейските народи на Украйна!“, добави Сиярто.
В понеделник Националното бюро за борба с корупцията на Украйна започна мащабна специална операция за разкриване на корупционни схеми в енергийния сектор. Агенцията публикува снимка в своя Telegram канал, на която се виждат чанти, пълни с пачки чуждестранна валута; точната сума все още не е разкрита.
Депутатът от Върховната рада Ярослав Железняк поясни, че Бюрото за борба с корупцията е извършило претърсвания в домовете на бившия министър на енергетиката Герман Галушченко и компанията „Енергоатом“. Според изданието „Украинска правда“, антикорупционерите са извършили претърсвания и в дома на бизнесмена Тимур Миндич. Според Железняк, бизнесменът е бил "предварително набързо изведен" от Украйна.
По-късно бяха публикувани откъси от аудиозаписи по делото за корупция в енергийния сектор, включващи разговори между Миндич, представителя на „Енергоатом“ Дмитрий Басов и съветника на Галушченко Игор Миронюк.
Агенцията установи също, че средства от схеми за злоупотреби в енергийния сектор в Украйна са били "изпрани" чрез офис в центъра на Киев.
Прочети цялата публикация




Москва: Европейците вече нямат достатъчно пари за Украйна
Сорос - "злодеят" на Централна и Източна Европа
Турция: Удобният автократ Ердоган
Corriere della Sera взе интервю от Лавров, но не го публикува. Ето какво казва външният министър на Русия
Орбан ще поиска благословията на Тръмп да продължи да купува руски петрол
Sky News: Путин се опитва да сплаши европейците. С българите вече успя
Мария Захарова за скандала в Брюксел: ЕС предпочита да игнорира проблемите си с корупцията, но постоянно поучава другите
Жителите на Донбас: Как въобще може да ни изоставят?
Владимир Путин заплаши Киев: Ще предприема ескалиращи мерки и ще отрежа Украйна от морето!
Европа постави нова червена линия в преговорите с Путин. Украйна съобщава за „значителен напредък“
Нощ със 160 поста на Тръмп отвори дискусия за състоянието му
Скандал и физически сблъсък между Мирчев и Пеевски в парламента (ВИДЕО)
Градът, който протестира с 24 часа закъснение
Костадин Костадинов: Няма да допуснем поредна подмяна, маскирана като промяна
Еврокомисията ще предложи руските пари да се използват за Украйна
Тленни останки, върнати на Израел от "Хамас", не са на заложници
Кметът Димитър Николов поздрави хората с увреждания в Бургас за празника им
Първият европейски астронавт, който ще лети до Луната, ще бъде германец
Близо 1500 души с увреждания получиха високотехнологични помощни средства по проект на МТСП