САЩ изгониха белгийски генерал, който нарече действията на Тръмп „брутални“
Белгийски военен аташе във Вашингтон е бил принуден да напусне САЩ заради открита критика към президента Доналд Тръмп, съобщиха издания в Белгия. Отбелязва се, че САЩ са оказали натиск генералът да си тръгне в срок от няколко седмици, предаде БТА.
Уточнява се, че белгийският военен е определил политиката на Тръмп като "хаотична и непредсказуема" в статия за месечното белгийско издание "Военен преглед". Статията вече не е достъпна онлайн, но в сводка за съдържанието на броя е цитирана неговата оценка, че първите шест месеца от втория президентски мандат на Тръмп са били "брутални" и са белязали нова страница в международните отношения.
Генералът е добавил, че му е трудно да прецени дали това се дължи на добре обмислена стратегия, или на политика "ден за ден" и стремеж на президента да стои начело на новинарския поток с присъствие по първите страници.
Според белгийските медии обкръжението на военния министър на САЩ Пийт Хегсет е пряко заето с решенията по този случай.
Въпреки този инцидент САЩ и Белгия запазват добро военно сътрудничество и в последните часове бе съобщено, че от Вашингтон е постъпило предложение за осигуряване на подкрепа в борбата с дронове. В последния месец белгийски военни бази и няколко летища бяха сред засегнатите от навлизане на дронове, а Германия, Франция и Великобритания осигуриха помощ за ограничаване на последиците.
Прочети цялата публикация



САЩ изгониха белгийски генерал, който нарече действията на Тръмп „брутални“
Преглед на печата! Изглежда ясно, че Тръмп ще трябва да почака за мирен договор между Украйна и Русия
Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Мадуро потвърди: Тръмп ми звънна, говорихме уважително и приятелски
Тръмп е доволен от срещата на Стив Уиткоф и Джаред Кушнер с Путин
Южнокорейският президент похвали Тръмп и се надява на възобновяване на диалога със Северна Корея
Русия: Днес е важен ден за света
Тръмп: Хондурас ще си плати скъпо за манипулирането на резултата от президентските избори
Мадуро: САЩ искат да си присвоят нашия петрол
Хондурас избира президент: Тръмп призова за победа на десницата срещу "комунистите" и разгневи левицата ВИДЕО
Вадефул: Германия е готова да използва замразените руски активи, за да помогне на Украйна
„Не влязохме в тълпата, за да не пострадат хора“ – Иван Георгиев от СДВР за реакцията на полицаите на протеста пред „Телеграфно подкастът“
Британско разследване посочи Путин като отговорен за употребата на "Новичок"
Москва: Украинските атаки срещу Каспийския тръбопроводен консорциум и танкерите целят провал на мирните преговори
Мерц спешно заминава за Брюксел за разговори с Де Вевер и фон дер Лайен относно руските активи
Москва: Изземване на замразените руски активи от ЕС ще породи най-остра реакция
Ботевградската гимназия с нови придобивки! Какви и на каква стойност?
Тръмп, арабите и Европа тихо започват да оформят бъдещето на Газа
Ръководителят на Anthropic неусетно намекна, че OpenAI работи на принципа „живее се само веднъж“ и поема твърде много рискове
Внукът на Мохамед Али подгрява битката на Кобрата в Дубай