Русия за резолюцията на ООН за Газа: Поредната "котка в торбата". Планът на САЩ ще се прилага на доверие
Резолюцията на САЩ за ивицата Газа, приета от Съвета за сигурност на ООН, е поредната „котка в торбата“, заяви постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя след гласуването.
„Планът на президента Тръмп не посочваше, че те ще се ангажират с демилитаризацията на Газа и разоръжаването на местните групировки, използвайки всички налични средства. Резолюцията обаче възлага на мисията такива мироопазващи цели, че това би могло да я превърне в страна в конфликта и да я изведе отвъд обхвата на мироопазването. Доколкото разбираме, никоя от потенциалните страни, предоставящи войски, не е подписала такава резолюция. В същото време отбелязваме, че на членовете на съвета на практика не е било дадено време да работят съвестно и да търсят компромиси. Извиването на ръце в столиците и делегациите в Ню Йорк, не може да се нарече съвестна работа. В обобщение, документът, представен от Съединените щати, е поредната "котка в торбата". По същество съветът дава своята благословия „Ще приемем американската инициатива на честна дума на Вашингтон“, каза той подчерта.
„Основното е този документ да не се превърне в прикритие за неконтролирани експерименти на Съединените щати и Израел на окупираната палестинска територия и да не се превърне в смъртна присъда за решението за две държави“, каза Небензя.
Постоянната мисия на САЩ към ООН съобщи по-рано, че американският проект за резолюция включва разпоредби, подкрепящи „международни стабилизационни сили“ и осигуряващи „стабилно, сигурно, мирно и проспериращо бъдеще за палестинците в Газа без Хамас“. Американската мисия уточни, че води преговори по документа си в Съвета за сигурност на ООН от началото на ноември.
Прочети цялата публикация



Двойственият подход на Тръмп спрямо Путин
Президентът на Румъния се готви за участие в първото заседание на Съвета за мир във Вашингтон
Русия и Беларус няма да участват в първата среща на Съвета за мир на Тръмп
Полша и Италия обявиха, че няма да се присъединят към "Съвета за мир" на Тръмп
Полша и Италия заявиха, че няма да се присъединят към Съвета за мир на Тръмп
Полша и Италия отказват да се присъединят към Съвета за мир на Тръмп
Иран определено не е Венецуела
Украйна подкрепя призива за прекратяване на огъня по време на Зимните олимпийски игри
Мирният план на Тръмп за Украйна е стратегическа възможност за Европа
Нов световен ред: Договорка на Тръмп с Кремъл и за България?
На много места все още има лавинна опасност
Талантите от "20 под 20" | Диана Андреева и разпределителната шапка за кариери
Fadron: от поляната на "Младост 2" до разработката на ново поколение дронове
Корнелия Нинова: Не виждам "нова посока" в БСП
Силно земетресение разтърси Курилските острови
Високо напрежение между Япония и Южна Корея заради спорни острови
По-полезно ли е матча латето от класическия "builder’s brew"*
Андреа с гневна тирада срещу новата жена на Кубрат Пулев (СНИМКИ)
Анализ | Германия и нейният успешен енергиен преход
Екатерина Михайлова: Работещ парламент по време на предизборна кампания е спорна идея. Това може да навради на вота