Уатару Ендо разочарован от ограничените си шансове в Ливърпул

Японският полузащитник Уатару Ендо открито изрази недоволството си от липсата на достатъчно игрови минути в състава на Ливърпул, което според него е причина да загуби и титулярното си място в националния отбор на Япония. 32-годишният халф, който доскоро бе неизменна част от стартовата единайсеторка на „самураите“, остана на резервната скамейка при успеха на Япония с 2:0 срещу Гана в петък. Въпреки това, Ендо се завърна сред титулярите при убедителната победа с 3:0 над Боливия във вторник – едва вторият му мач за националния тим през настоящата кампания.
В Ливърпул ситуацията за опитния полузащитник не изглежда по-розова. През този сезон Ендо е записал само седем участия, като само два пъти е започвал като титуляр – и то в мачове за Купата на лигата срещу Саутхемптън и Кристъл Палас. Във Висшата лига японецът е получил едва 36 минути игрово време, като по-голямата част от тях – 30 минути – са дошли при победата с 4:2 над Борнемут още в първия кръг.
За сравнение, през миналия сезон, когато Ливърпул триумфира във Висшата лига, Ендо се появи на терена в 20 срещи, утвърждавайки се като „силов коз“ на мениджъра Арне Слот, който често го използваше в заключителните минути на двубоите.
В първата си година на „Анфийлд“, под ръководството на Юрген Клоп, японският национал записа впечатляващите 43 мача с екипа на „червените“.
„Липсата на достатъчно игрово време в Ливърпул определено се отразява на формата и самочувствието ми, както и на позицията ми в националния отбор“, сподели Ендо пред японските медии и допълни: „Надявам се да получа повече възможности да се докажа и да помогна както на клуба, така и на Япония.“
Прочети цялата публикация




Ливърпул стартира предсезонното си приключение в САЩ с 31 футболисти
Ираола намекна, че няма да разчита на Федерико Киеза
Андони Ираола разкри първите си приоритети начело на Ливърпул
Историческа нощ за „фараоните“: Мохамед Салах поведе Египет към първа победа на Световно първенство
Ливърпул се изправя срещу Комо два пъти за един ден
Ливърпул набеляза сериозна трансферна цел - това ли е заместникът на Салах?
Джеф Безос влиза в игра: Ливърпул на прага на сделка за над 6 милиарда долара
Ливърпул пред сделка за милиарди: Джеф Безос е сред кандидатите
Сър Алекс Фъргюсън с трогателни думи за Кевин Кийгън: "Истински вдъхновител и джентълмен на футбола"
Ираола разкри бъдещето на Ван Дайк, Алисон и Мак Алистър и заяви: Трябва да се подсилим на няколко позиции
Инвестират повече средства за пътна безопасност и професионална подготовка в училище
Момент, който развълнува света: Брус Уилис с рядка поява на фона на битката с болестта
Правителството предлага промени за ускоряване на наказателните дела
Задава се поскъпване на мебелите в цяла Европа
Китай активно внедрява протокола IPv6 и го адаптира към следене на потребителите
От 1 август държавните служители започват да си плащат осигуровките, замразяват се обезщетенията за безработица
От колежа - в армията: Русия ограничава приема в десети клас
Агенцията за качеството на социалните услуги ще може да проверява и доставчици с отнет лиценз
Над 10,6 милиона евро се отпускат за подпомагане на интермодални оператори у нас
Американските самолети цистерни ще бъдат в „Безмер“, но ще кацат и на летището в София, твърди авиационен експерт