Telegraph: Вашингтон държал в неведение Европа относно предложенията за разрешаване на конфликта в Украйна
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп е държала европейските страни в неведение относно предложенията си за разрешаване на конфликта в Украйна, съобщи британският вестник The Daily Telegraph, позовавайки се на свои източници.
Вестникът добави, че представители на Белия дом директно са казали на Володимир Зеленски, че трябва да се съгласи с предложенията, предвид отслабената му позиция поради корупционния скандал в Украйна.
Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова заяви в сряда, че Русия не е получила никаква информация от САЩ по официални канали относно каквито и да било „споразумения“ за Украйна, съобщени от медиите.
Преди това Дмитрий Песков, прессекретарят на руския президент, заяви, че Москва и Вашингтон не работят по никакви иновации на украинското уреждане, различни от споразуменията, постигнати от Путин и Тръмп в Аляска.
Прочети цялата публикация




Самолетът на Уиткоф отлетя за Москва, Зеленски отива в Дъблин
В Абу Даби се провежда ключова среща за бъдещето на Украйна. Киев обяви, че няма да отстъпи територии на Путин
Axios: Администрацията на Тръмп тайно се консултира с Русия по нов план за прекратяване на войната в Украйна
CNN: Европа се страхува, че Тръмп може да обвини нея и Киев за липсата на мир и да се оттегли
Тръмп каза, че Зеленски не е готов да подпише мирно споразумение. Ще се разпадне ли фронтът?
Да говорим за "Източна Европа", означава да признаем, че Путин е прав
The Telegraph: Белият дом се въздържа от критики към Русия в актуализираната си Стратегия за национална сигурност
Келог: Остана да се разберем чии са Донбас и АЕЦ Запорожие, няма да пращаме войски в Украйна
ЕС е изправен пред големи предизвикателства заради плана на САЩ за Украйна
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
След финала на "Ергенът: Любов в рая": Натали и Орлин - все още влюбени и сгодени, Петър и Кристина - май не
Надзорният съвет на BMW AG определи Милан Неделкович за нов председател на Управителния съвет на BMW AG
4868 фиша и 509 акта от 15 098 проверени моторни превозни средства
Над 116 хил. безплатни винетки за хора с увреждания изтичат в първите месеци на 2026 г.
"Това е блокбастър в най-чистия му вид": първи реакции за "Аватар: Огън и пепел"
Кризата между Тайланд и Камбоджа има глобални бизнес последици
Мениджърът на Ливърпул намекна, че очаква извинение от Салах
Спрян транспорт, потоп, силен вятър и необичайни температури в Обединеното кралство (снимки)
Какво се казва в мотивите към вота на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Белият дом: Митата спасиха стоманата ни!