Договор за капитулацията на Украйна: Путин се готви за следващата си война

„Мирният план“ на Доналд Тръмп за Украйна, съгласуван с Москва, не е мирен план, а договор за капитулацията на Киев.
Това заяви пред Focus.de германският политолог Томас Йегер, според когото 28-точковият план няма да донесе мир, а по-скоро ще подготви почвата за следващата война.
Наскоро Axios съобщи, че САЩ са представили 28-точков мирен план за Украйна, в който е записано, че Украйна трябва да намали драстично армията си, да се откаже от Донбас и бъдещо влизане в НАТО. На практика това би означавало капитулация на Киев.
Твърди се, че в замяна САЩ ще дадат гаранции за сигурност на Украйна. Томас Йегер заяви, че те са абсолютно безполезни.
„Гаранциите за сигурност в 28-точковия план са безполезни. Планът предвижда намаляване на въоръжените сили на Украйна и премахване на някои оръжейни системи от страната. В същото време няма да има разполагане на войски от други европейски държави в Украйна. Това, което се предлага сега, струва точно колкото Будапещенския меморандум, в който САЩ и Русия вече обещаха да зачитат сигурността на Украйна: нищо“, каза германският анализатор.
„Това не са мирни усилия, а диктат за капитулация. Дали ще успее, зависи от това дали Украйна и нейните европейски партньори успеят да разубедят САЩ от този план и какъв натиск ще окаже Републиканската партия върху Тръмп да се откаже от проекта на Путин. Във всеки случай, това няма да донесе мир, а по-скоро ще подготви почвата за следващата война“, категоричен е Томас Йегер.
Според него Киев няма да се откаже доброволно от свои територии, както иска Путин: „В Украйна знаят, че в момента не могат да си върнат окупираните територии. Приемането на това е напълно различно от отстъпването на територия. Украйна няма да направи това“.
Йегер заяви, че крайната цел на Владимир Путин е превземането на цяла Украйна и след това политическо господство над Европа. В допълнение към войната в Украйна, той вече води хибридна война срещу европейските държави и подкрепя проруски партии, които следват линията на Кремъл.
Прочети цялата публикация



The Guardian: Група американски генерали готви полет до Москва
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Тъмната страна на управлението на Зеленски
Още тази седмица! САЩ представят ново мирно споразумение за Украйна?
Русия пусна рейтинг на враговете си: къде е България?
Киев призова съюзниците си да финансират производството на украински дронове
Война НАТО-Русия: какви са сценариите и кой може да победи
"Икономическата ситуация е лоша": Калининград е поставен в изолация
Русия: Украйна ще трябва да преговаря. Зеленски: Путин се готви за голяма война
Corriere della Sera взе интервю от Лавров, но не го публикува. Ето какво казва външният министър на Русия
Конвоират Благомир Коцев от Софийския затвор към Варна
Александър Донски се класира за втория кръг на квалификациите в Мая - Португалия
"След Путин ще дойде друг Путин"
Желязков: България е готова да участва активно в намирането на решения за мир и стабилност в Украйна
Пациенти с рядко заболяване настояват за промени заради недофинансирана терапия
Disney подготвя игрална версия на „Спящата красавица“... в Мексико
След мирния план за войната в Украйна: Ердоган предлага преговорите да се водят в Истанбул
Доналд Тръмп загуби над $1 млр заради срива на криптопазара
16-годишен българин стана световен вицешампион по риболов на пъстърва
Назарян приветства плана на Тръмп за мир, но призова за връщане на украински територии