Генералният секретар на НАТО: Русия плати висока цена за незначителни печалби

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте приветства днес по време на посещение в Исландия усилията на президента на САЩ Доналд Тръмп по отношение на американския план за прекратяване на войната в Украйна, предаде Франс прес, съобщи БТА.
"Русия плати висока цена за незначителни печалби, а Украйна продължава да се защитава смело", подчерта Рюте на съвместна пресконференция с исландската министър-председателка Кристун Фростадотир.
"Мирният процес се радва на значителен прилив на енергия и искам да поздравя американския президент Тръмп за това", добави той.
Представен миналата седмица, американският план, смятан за отстъпка пред руските изисквания, беше променен значително след спешни преговори между САЩ и Украйна, в които участваха и европейски страни, отбелязва АФП.
Очаква се следващата седмица американският пратеник Стив Уиткоф да пристигне в Москва, за да обсъди този план с руските власти. Кремъл определи европейските усилия по този план като "безсмислени".
Акцент по време на посещението на генералния секретар на НАТО в Исландия е гарантирането на сигурността на страните от алианса, особено в района на Арктика, посочва Франс прес.
Прочети цялата публикация



Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Полша: Взривът на железопътната линия към Украйна е саботаж! Ще заловим престъпниците, където и да са те
Президентът на САЩ призова Япония да се въздържа от конфронтация с Китай
В Абу Даби се провежда ключова среща за бъдещето на Украйна. Киев обяви, че няма да отстъпи територии на Путин
Марк Рюте похвали германското споразумение за военна служба
НАТО предупреди: Путин трябва да знае, че ядрената война никога не може да бъде спечелена
Шефът на НАТО: Без паника! Изпратихме ясен сигнал към всеки противник, че можем и ще защитим всички съюзници от всички заплахи
НАТО: Без паника, имаме силно ядрено възпиране
Рюте: Путин да знае, че не може да спечели ядрена война
Die Zeit: НАТО планира да разположи 800 000 войници на руската граница, Германия ще е основен плацдарм
Италианският министър на отбраната: Не знам какво има наум Путин
„Лукойл“ получава британски лиценз и в България до февруари 2026 г.
Кирил Десподов влезе като резерва за ПАОК при равенство срещу Бран в Лига Европа
Рома прекъсна победния ход на Мидтиланд
С хеттрик на сърбин "Лудогорец" победи испански отбор за първи път в историята си
Турция на Ердоган: 3 милиона разследвани за тероризъм след преврата
Оставиха в ареста украинеца, обвинен за убийство в "Студентски град"
Точно преди Коледа: Защо американците купуват по-малко
Нюкасъл се жалва в УЕФА след ексцесиите в Марсилия
Роботите могат да изместят работата на хората: Илън Мъск