Белият дом уверено говори за възможно споразумение с Украйна

Администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп гледа с „много голям оптимизъм“ на възможността за постигане на споразумение с Украйна. Това съобщи говорителят на Белия дом Каролин Ливит, цитирана от кореспондента на AFP във Вашингтон Дани Кемп, предава Фокус.
По думите ѝ, американската и украинската делегации са провели конструктивни разговори през изминалия уикенд, което засилва надеждите за напредък. Ливит подчерта, че както президентът, така и преговорният екип на САЩ са положили сериозни усилия за придвижване на процеса напред.
„Преговорите с украинската страна бяха много добри, а специалният пратеник Стив Уиткоф вече е на път за Русия“, уточни тя. В същото време от Белия дом изразяват очакване за скорошен и окончателен край на войната.
Въпреки оптимистичните изявления, след срещите между американската и украинската делегации във Флорида по темата за териториалните отстъпки не е бил отчетен реален напредък.
По-рано президентът Володимир Зеленски също посочи, че териториалният въпрос е бил най-сложният елемент от разговорите със САЩ. Само по тази тема дискусиите са продължили около шест часа и половина.
Прочети цялата публикация



Daily Express: Тръмп отправи предупреждение към Зеленски преди срещата им в Белия дом
Politico: Белият дом отправи ултиматум към Украйна - гаранции за сигурност срещу териториални отстъпки
Русия и Китай обещават подкрепа за Венецуела, Тръмп засилва натиска
Лукашенко: Беларус се приближава до голяма сделка със САЩ, без да се отдалечава от Русия
Парите на Кремъл! Среща на върха на ЕС, на която ще се обсъди използването на замразените руски активи за Украйна
Ако Кремъл отхвърли мирния план! Белият дом обмисля въздушни удари срещу руския сенчест флот
Искат да наложат мир на страна, която не е загубила войната
Белият дом: Президентът на САЩ Доналд Тръмп е изключително разочарован и от двете страни в конфликта в Украйна
Украйна предложи на САЩ създаването на демилитаризирана „свободна икономическа зона“ в Донбас
Белият дом: Доналд Тръмп е изключително разочарован и от Украйна, и от Русия
Силен вятър отвя два самолета в преспи в Лапландия
61-ва Стрямска механизирана бригада почете паметта на загиналите войни в операцията "Иракска свобода"
Камила Кабело отново става хит с легендарното си „квизмойс“ – ето как започна всичко
Ман Юнайтед готви мащабна оферта за Белингам
Ливърпул приключи 2025 с победа над последния, Виртц се отчете с дебютен гол
В Одрин вече не обменят левова
Зеленски преди срещата с Тръмп: Украйна има червени линии
Бъдете внимателни: Сайт събира невероятни такси за бързо закупуване на винетки
3 причини защо една жена не е подходяща за брак