Защитник на Левски: Време е да сътворим история!

Венецуелският централен защитник Кристиан Макун е щастлив от първия си гол за сезона с екипа на Левски при победата със 7:0 в неделя над Септември в българската efbet Лига и се надява победната серия на „сините“ да продължи и да завърши с титла, заяви той за местното издание AVS Photo.
„Беше перфектният начин да завършим мача с мой гол. Очаквах своята възможност и тя дойде в тази среща. Въпреки че съм защитник, успях да си създам ситуация и вкарах, с което оформих победата. Беше много приятно и много специално за мен. Това ми дава увереност, въпреки че най-важното е, че победихме и не допуснахме гол“, коментира Макун.
Левски е убедителен лидер в шампионата след 13 победи в 17 мача и 41 точки, като има аванс от 8 точки пред втория ЦСКА 1948.
„Сериозната работа е фундаментална за постигането на тези резултати. Тук не става въпрос за късмет. Това е резултат от предсезонната подготовка и от опита, натрупан от миналия сезон. Имаме много солиден отбор и трябва да се възползваме от това. Левски не е печелил първенството от много години (б. а. от 2009 година), но мисля, че сега имаме отлична възможност да сътворим история. Трябва да продължим с манталитета на победители. Искаме да завършим силно годината и да увеличим преднината си на върха“, каза още той.
На „сините“ до края на календарната година предстоят две гостувания – на Славия и на Спартак (Варна) в efbet Лига през тази седмица, както и домакинство на Витоша (Бистрица) в турнира за SESAME Купа на България на 11 декември.
Прочети цялата публикация



Майкон: Бъдещето ми е в агента ми и Божиите ръце
Майкон: Бъдещето ми е в Божиите ръце и агента ми
Левски и Славия скърбят за бившия си вратар
Кой предаде Цезар? Истинската история на Брут
Ученици от София откриха красотата и гостоприемството на Етрополе
Основен защитник на Добруджа под сериозен въпрос за домакинството на Левски
Осминафиналите в Шампионската лига показаха колко уязвими са английските отбори
Белият дом: Тръмп е единственият, който знае какво ще направи в Иран
Георги Илиев - Майкъла хванал бас, че Левски ще стане шампион
Бивш треньор на България нападна Реал Мадрид
Везенков и Олимпиакос с впечатляващ триумф над Реал Мадрид
В Иран бяха образувани живи вериги за защита на електроцентрали
Любовна драма в „Хелс Китчън“: Семейната поморийка Трифонова в страстни целувки със Събков пред цяла България
Универсална ракова ваксина вече се изпитва върху хора: Университетът във Флорида
Тръмп обмисля пакистанската молба за удължаване на ултиматума към Иран
Пет експлозии разтресоха центъра на Багдад близо до американското посолство