Александър Симов: Нито един политик не може да си позволи да се държи, както Ивайло Мирчев в коридорите на парламента

Нямам представа какво вдъхновява Gen Z, дали тиктокизацията ги е превърнала в консуматори на кратки и екстремни клипове или са поетични философи, недоволни от състоянието на света. Знам едно - нито един политик не може да си позволи да се държи както Ивайло Мирчев в коридорите на парламента. Първо - сблъсъците по този начин са запазена марка на Пеевски. Ако ПП-ДБ искат да приличат на него - тогава те са постигнали целта си и джен зитата могат да им ръкопляскат.
Не знам дали с такова видео можеш да изкупиш 9 месеца сърбане на турско кафе, но както се казва, когато някой се излага не можеш да го спреш.
Клипчето обаче продължава и след като Пеевски влиза в кабинета си.
Там Мирчев с лъвски гняв почва да кряка на човека от НСО, защо пази Пеевски. И му кряка сериозно като истерична домакиня, прекалила с въглехидратите.
Аз мога да му кажа защо - защото човекът е на работа и си изпълнява задълженията. Ако Мирчев иска да вика на някого - нека да вика на шефа на НСО, но не и на човека, който стои там и е на работа.
Ако утре Мирчев стане премиер (пу-пу) така ли смята да вика да хората в МС?
Това ли ще е моделът на поведение?
Това ли да очакваме от ДБ - крясъци не само по Пеевски, но и по обикновени хора, които са там по случайност.
Не знам дали джен зи се впечатлява от такива тик-ток импровизации, но съм наясно, че хората, които ходят да гласуват са претръпнали на подобни пърформанси.
Ние сме стигнали до политическа ситуация при която тик-ток политиката се е изместила в кулоарите, а не в пленарна зала. Това е патология на политическото.
Още по-голяма патология е политически лидер да вика и да се плюнчи пред обикновен служител на НСО.
Този човек заслужава извинение, защото повярвалият си Иво Мирчев е гледка, която е омерзителна и кошмарна.
P.S. Няма по-голяма световна глупост от поколенческите анализи. Това със слагането на букви на поколението е титанична шашма при това с изключително десен заряд. Обобщаването на цяло поколение под една буква е начин да се скрият социалните и класови противоречия и да се превърне всичко в една обща биомаса.
Единственото поколение с буква на което вярвам е "Generation П" на Пелевин. В тази велика книга се прокрадва разбирането, че цялата политика е един спектакъл на компютърно генерирани образи. И като гледам изцепките на Мирчев започвам да разбирам, че Пелевин знае за българската политика повече отколкото е показал в романа си
Прочети цялата публикация



"Много хубаво беше на Клептуза едно време"
Разривът между Тръмп и Мелони: как се стигна дотук
Нов разрив между Мелони и Тръмп
„Краля на Севера“ Анди Бърнам се прицелва в премиерския пост
Руски военни блогъри поставят под съмнение официалната версия за войната
САЩ и Иран подписаха: какво съдържа споразумението
Абсурден пакт: Как Румъния стигна до тази криза
Швеция разби Тунис за мечтан старт на Мондиала
Радикална промяна за ромите: какво планира Петер Мадяр?
Дембеле: Меси е най-добрият, а критиките към Мбапе често бяха несправедливи
Осака и Калинская започнаха с победи в Бад Хомбург, Шнайдер отпадна
ФИФА се преклони пред Меси: Историята е написана!
Бляскав финал на театралните празници в Разлог: Бурни аплодисменти за Камен Донев и признание за Нона Йотова
Мирослав Керанджиев със златен успех в ендуро шампионата
Жозе Моуриньо се разделя с Раул Асенсио и Фран Гарсия
Лятна академия „Нов път в преподаването“ - ученето може да бъде забавно
Шакира прикова погледите на Аржентина - Австрия на Мондиал 2026
Аржентина се класира за елиминационната фаза на световното след исторически рекорд на Лионел Меси
Две деца са пострадали от волтова дъга на гарата в Стара Загора