Орбан подготвя Унгария за икономическите реалности след войната в Украйна

Унгарският министър-председател Виктор Орбан обяви, че страната му се подготвя икономически за периода след прекратяването на войната в Украйна. По време на предизборна проява в Кечкемет той съобщи, че ще изпрати икономическа делегация в Москва, съобщават унгарски медии, цитирани от Франс Прес, предава БТА.
Според Орбан мисията ще се фокусира върху икономическото сътрудничество, като посещението е част от усилията „да се мисли вече за света след войната и след санкциите“. Премиерът подчерта, че води разговори както със Съединените щати, така и с Русия, но на този етап не може да разкрие всички подробности.
Орбан отбеляза, че в случай на приключване на конфликта и успешна реинтеграция на Русия в световната икономика, средата за европейските държави ще се промени съществено.
Според публикации в унгарската преса енергийната група МОЛ (MOL) възнамерява да придобие рафинерии и бензиностанции в Европа, които в момента са собственост на руските компании „Лукойл“ и „Газпром“ и са обект на санкции от САЩ. Компанията проявява интерес и към добивни активи в Казахстан и Азербайджан. По тези въпроси Орбан е разговарял с американския президент Доналд Тръмп по време на посещението си във Вашингтон през ноември.
Въпреки продължаващата руска агресия срещу Украйна, Унгария остава сред държавите в ЕС, които поддържат тесни връзки с Москва, като продължава да разчита значително на руски енергийни доставки. В края на ноември Орбан посети руската столица, където се срещна с президента Владимир Путин и се ангажира страната му да продължи да купува руски петрол.
Прочети цялата публикация



Европейският съюз удължава санкциите срещу Русия за рекорден период
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Разногласие в ЕС относно отварянето на дипломатически канали с Русия: Германия определи инициативата като „обида“
Лидерите на ЕС призоваха Русия за безусловно спиране на огъня и преговори за справедлив и траен мир ВИДЕО
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
Какво всъщност стои зад спирането на българските оръжейни доставки за Украйна
В Русия разпадът вече започна. Ще бъде като лавина.
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
Илиян Василев: Путин никога не раздава подаръци от симпатия. А кълнящите се в Христа политици грабят като за световно
Владо Йончев: Краят на войната ще е най-кръвопролитен
Капитанът на ЦСКА: Имаме какво да подобрим, за да влезем в сезона с пълна мощ
Доброволното формирование-Петрич се сдоби с пожарно оборудване
След трагедията с млада жена в Пирин: Кметът на Банско благодари на спасителите и призова към повече отговорност в планината
След трагедията с млада жена в Пирин: Кметът на Банско благодари на спасителите и призова към повече отговорност в планината
Георги Павлов: Шест медала от Балканиадата са сериозен успех
Ламин Ямал близо до впечатляващо постижение на Пеле
Дъжд от рубини и сапфири: Учени надникнаха в една от най-необичайните планети във Вселената
Иран напусна преговорите със САЩ заради публикация на Доналд Тръмп?
Иран напусна преговорите със САЩ заради публикация на Доналд Тръмп?
Иранската делегация се оттегли от преговорите със САЩ заради изявление на Тръмп