Започват концертите на Лили Иванова в зала 1 на НДК

Лили Иванова започва трите си поредни концертни вечери в зала 1 на НДК. На 12 и 13 декември са последните два концерта от националното турне на най-голямото име в българската поп музика. Началото тази година бе поставено на 14 февруари в софийския клуб Joy Station, където стотици почитатели празнуваха любовта с песните на Лили, следващите спирки бяха във Варна, Бургас, Пловдив и Перник.
На сцената, освен Grand LI Orchestra, излиза и оркестърът на Националния музикален театър с диригент маестро Константин Добройков. В бенда на Лили са Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорgанов-Чери (kuтapu), Xpucmo Мuxaлkoв (бас kuтарa), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (уgаpни), LatiDa (беквокали) и Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), който e u музикален продуцент на целия репертоар, информира БТА.
На 14 декември фондацията „Лили Иванова“ представя спектакъла „100 години Георги Парцалев“, съвместно със Сатиричния театър.
„Имах щастието да познавам лично безсмъртния Георги Парцалев. От съвместната ни работа разбрах, че великият актьор е и велик човек. Преклонението ми пред актьора и човека ме накара през 2019 г. да помоля големия български скулптор Георги Чапкънов да го обезсмърти в статуетка, която се намира в моя дом. Паметта за живота и творчеството, както и достойното отбелязване на 100-годишнината от рождението на великия Георги Парцалев, са дълг на цялото ни общество“, казва Лили Иванова.
„Това е нашият поклон. Нашата почит и благодарност. Нашата любов, която не познава време“, коментират от Сатирата.
В мащабните събития ще участват също Калин Сърменов, Силвия Лулчева, Албена Павлова, Албена Михова, Александра Сърчаджиева, Кирил Ефремов, Ивайло Калоянчев, Явор Борисов и цялата трупа на Сатирата, в която Парцалев играе 32 активни творчески сезона. Постановката и сценарият са на Калин Сърменов, режисьор е Николай Младенов, сценография и костюми – Теодора Лазарова, хореография – Татяна Янева, драматург – Богдана Костуркова.
На сцената зрителите ще видят над 60 души – музиканти и артисти. Най-голямото предизвикателство е самият Георги Парцалев да „оживее“ на сцената чрез холограма, която се подготвя от началото на 2025 г. от МР Studio.
„За първи път в България ще бъде използвана нова технология, с помощта на която актьорската игра ще бъде изиграна от истински актьор в реално време, но това, което ще виждат зрителите, ще бъде образът на Георги Парцалев. По този начин зрителите ще съпреживеят възможно най-реалистично присъствието на великия актьор отново на сцената“, разказват от екипа за БТА.
Прочети цялата публикация

Щурчето ще продължава да свири
Днес рожден ден празнува Лили Иванова – вечната прима на българската музика
Михаела Маринова ще изнесе първи самостоятелен концерт в зала 1 на НДК
Лили Иванова събра 630 бона за възрастни артисти
Лили Иванова събра България на една сцена: звезди дариха глас, сърце и надежда (СНИМКИ)
Лили Иванова събра България на една сцена: звезди дариха глас, сърце и надежда (СНИМКИ)
ЛИЛИ- в тези 4 букви събираме цялата си обич! 630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Почина авторът на "Ветрове" Георги Красимиров - Герасим
Травма от детството пази Лили Иванова далеч от политиката
От Лили Иванова до Стоичков – всички пожелават успех на DARA
"Мандалореца и Грогу" получи смесени отзиви: вълнуващо приключение или най-слабия "Star Wars филм
От сърцето на кубинската революция до критик на режима: Говори непокорната дъщеря на Фидел Кастро
Хуан Переа: Нямам думи за феновете, всичко е работа и винаги искаме да побеждаваме
В СНИМКИ: Успехът на ЦСКА 1948 над Лудогорец
Путин обсъди с лидера на ОАЕ въпроси, свързани със ситуацията в Близкия Изток и с Иран
Милена Милотинова призова българите в чужбина да подкрепят DARA на „Евровизия“
САЩ подготвят операция за залавянето на Раул Кастро
Политически атентат! Франция ще разследва убийството на Джамал Хашоги в Истанбул
Изкуственият интелект е навсякъде около нас, но цената му често остава невидима