Изпълнителният директор на Ювентус: Историята и идеалите на клуба не се продават

Изпълнителният директор на Ювентус Джон Елкан обясни, че „нашата история и ценности не се продават“, след като компанията майка Exor отхвърли оферта за придобиване от страна на Tether.
Въпреки че Tether вече са миноритарни акционери, вчера те обявиха предложение на стойност 1,1 милиарда евро за закупуване на всички останали акции, притежавани от холдинговата компания на семейство Аниели – Exor. Офертата беше категорично отхвърлена, а сега президентът на Exor Елкан, наследник на богатството на фамилия Аниели, публикува видео, в което обясни мотивите за отказа.
„Юве е част от моето семейство от 102 години в истинския смисъл на думата, защото в рамките на един век видяхме как четири поколения го правят по-голям, по-силен, защитават го в трудни моменти и празнуват в многото щастливи времена. Това не е всичко. Юве е част от много, много по-голямо семейство. Семейството на „бианконерите“. То се състои от милиони фенове в Италия и по света, които обичат клуба така, както обичат най-близките си хора. Именно с мисъл за тази страст, тази история на любов, която ни обединява повече от век, ние като семейство продължаваме да подкрепяме нашия отбор и да гледаме към бъдещето, за да изградим един печеливш Ювентус.“
Въпреки че през последните години имаше информации, че Exor са разочаровани от сумите, които се налага да влагат за стабилизиране на касата на Ювентус, особено след счетоводния скандал с изкуствено завишени трансферни суми, те никога не са изглеждали склонни към идеята да продадат клуба.
Прочети цялата публикация



Наградиха "Левски" с 27-та титла на България
Левски вдигна титлата на България! "Сините" получиха огромен бонус (ВИДЕО+СНИМКИ)
Рекордите на треньора, който спечели титлата в Серия А от „първия опит“
2000 кв. м. и 8500 LED лампи: Показаха мащабната сцена за Евровизия 2026 (ВИДЕО+СНИМКИ)
Още три емблеми на Милан влизат в клубната Зала на славата
Левски обяви проект за нов стадион за 120 млн. евро
Венсан Компани – фаворит за наследник на Гуардиола в Манчестър Сити
Бивш вратар на Ливърпул и Арсенал загина, след като колата му била пометена от влак
Франческо Тоти с призив за сплотеност: Раниери и Гасперини трябва да покажат респект към Рома
Ливърпул опита да успокои феновете, докато протестите срещу цените ескалират
Лил удари Монако след нелеп автогол
Монако - Лил 0:1 /репортаж/
Барселона спечели "Ел Класико" и взе нова титла на Испания
Расистки скандал и в Серия А (СНИМКИ)
Майнц - Унион Берлин 1:3 /репортаж/
Американка, преселила се в Банско: Остават ми достатъчно пари от пенсията за бар всяка вечер
Фенове на Барселона замеряха с предмети автобусите на Реал и на ... собствения си отбор
Французин проявил симптоми при завръщането си от круизния кораб, засегнат от хантавирус
Историческо! Мари-Луизе Ета се превърна в първата жена, спечелила мач от топ 5 първенствата на Европа