Специалният представител на Путин: Плашат ви с руската заплаха! Корумпираните войнолюбци просто искат да крадат от парите ни

Страните от НАТО, Обединеното кралство и ЕС умишлено промотират наративи за "руската заплаха“, за да оправдаят изземването на замразените руски активи. Това заяви днес Кирил Дмитриев, специален представител на президента на Руската федерация за инвестиции и икономическо сътрудничество с чужди държави и ръководител на Руския фонд за преки инвестиции, предава ТАСС, цитирана от Фокус. "Защо НАТО,Обединеното кралство и ЕС изведнъж започнаха да се координират и трескаво да промотират наратива за "руската заплаха“? Това не е само за да се отклони вниманието от масовата миграция, престъпните групировки, нарастващата престъпност и икономическия спад. Корумпираните глобалистки войнолюбци просто искат да крадат от руските резерви“, написа той в X.
Why are NATO/UK/EU suddenly pushing a COORDINATED & FRANTIC “Russia menace” narrative? Not just to distract from mass migration, grooming gangs, rising crime, and economic decline. Corrupt globalist warmongers simply want to STEAL from the Russian reserves they want to steal. https://t.co/lvBYoL7HlD
— Kirill Dmitriev (@kadmitriev) December 16, 2025Припомняме, че страните от ЕС и Г-7 са замразили приблизително 300 милиарда евро руски активи. Приблизително 180 милиарда евро се съхраняват в белгийския депозитар Euroclear. Европейската комисия търси съгласието на страните от ЕС да използват активите за Украйна. Този въпрос ще бъде обсъден на срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел на 18-19 декември.
Прочети цялата публикация




Daily Express: Тръмп отправи предупреждение към Зеленски преди срещата им в Белия дом
"Украйна не бива в никакъв случай да отстъпва територии"
Гари Каспаров: Западът се страхува от Трета световна война, но Путин вече води Четвърта!
Експерт: Русия е пълна с безумно много необезпечени пари
Високопоставен представител на Кремъл обсъди с Вашингтон мирния план за Украйна
Изкривена реалност в Кремъл: как фалшивите доклади подвеждат Путин за войната в Украйна
В Германия: Путин се подигра на НАТО и каза нещо тревожно за Украйна
ISW: Владимир Путин не приема западните гаранции за сигурността на Украйна
Искат да наложат мир на страна, която не е загубила войната
Говори Москва! Кремъл осъди думите на Марк Рюте за подготовка на НАТО за война с Русия
"Боже, пази България": Какво се крие зад фразата на монетата от 2 евро?
Съществуват 17 възможни форми на реалността: защо Вселената може да е крайна, но безгранична
Конкурсът "За да я има България" се завръща в Русе
Какво се крие зад фразата на монетата от 2 евро?
Chevron и Quantum Energy Partners отправиха обща оферта за активите на "Лукойл"
Тръмп добавя 25 държави към списъка за гаранции при влизане в САЩ
Причината за смъртта на Бриджит Бардо е рак, съобщи съпругът ѝ
Раждането и смъртта на гиганта: историята на петното, което предизвика хаос в небето над Европа
Tesla загуби короната си при електромобилите от китайската BYD
Ръководителят на AMD: ИИ не отнема работни места, а само вдига летвата за служителите