Кейн: Мога да подобря рекорда на Левандовски от 41 гола в Бундеслигата

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн вярва, че може да подобри рекорда на Бундеслигата от 41 гола за сезон, но е наясно, че все още има дълъг път пред себе си.
Капитанът на Англия Кейн има 18 попадения от първите 14 срещи и остават още 20 до края на кампанията, за да подобри рекорда, поставен от бившия играч на баварците Роберт Левандовски през сезон 2020-21.
„Да, мисля, че е възможно, особено с начина, по който започнах“, каза Кейн пред Sky TV в интервю.
32-годишният Кейн каза, че обича да гони рекорди, но е наясно, че все още е „дълъг път“ и ще му е необходима постоянство в продължение на много месеци, за да се изправи срещу Левандовски, чието постижение той определи като изключително.
„През март ще видим дали наистина е възможно“, каза той.
Кейн беше голмайстор на Бундеслигата през първите си два сезона за Байерн съответно с 36 и 26 гола.
В края на септември той стана най-бързият играч, достигнал 100 попадения за клуб от петте най-добри лиги в Европа, в 104 мача от трансфера си от Тотнъм през 2023 г.
Кейн има 114 гола от 120 участия за Байерн във всички състезания преди последния им мач за годината, който е в Бундеслигата срещу Хайденхайм в неделя.
В интервюто Кейн приветства и наближаващото завръщане на плеймейкъра Джамал Мусиала, който отсъства от игра от юли поради фрактура на крака и изкълчен глезен.
Мусиала се завърна към част от тренировките на отбора и би трябвало да получи първите си минути през януари. Кейн каза, че е смятал Джамал за най-добрия играч в отбора преди контузията.
Английският национал каза, че приветства завръщането и на Алфонсо Дейвис, който премина през тежка контузия на коляното. Кейн се чувства сякаш има две ценни нови попълнения в отбора в лицето на Дейвис и Мусиала.
Прочети цялата публикация




Шеф в Байерн: Кейн струва 250 милиона, Исак не е на неговото ниво
Реал Мадрид срещу Байерн Мюнхен - "Бернабеу" очаква спектакъл
Ули Хьонес се надява, че Хари Кейн ще удължи договора си
Седмично в Бундеслигата (26.03.2026)
Байерн разгроми Унион, Гнабри с 2 гола
Байерн Мюнхен – Унион Берлин 4:0 /репортаж/
Звезда на Барселона разкри тайната за невероятната си кариера
Арсенал със сериозни проблеми преди двубоя в Шампионската лига
Байерн Мюнхен с драматичен обрат срещу Фрайбург: Победа с два гола в добавеното време
Бруно Фернандеш вписа името си до Роналдо и Джерард
Освободиха отвлечена в Багдад американска журналистка
АР: Китай убедил Иран да се съгласи на временно прекратяване на огъня със САЩ
Техеран: Пръстите ни са на спусъка до изпълнение на всичките ни искания
Mehr: Техеран ликува след „поражението на САЩ и Израел" ВИДЕО
След намеса на Пакистан в последния момент Тръмп отмени удара, Иран отваря Ормузкия проток
CNN: Ванс, Уиткоф и Къшнър ще представляват САЩ в преките преговори с Иран в Исламабад в петък
Ирак и Египет приветстваха прекратяването на огъня между Иран и противниците му САЩ и Израел
Бил Гейтс ще даде показания пред Конгреса на САЩ по случая "Епстийн"
Въпреки обявеното примирие: Иран и Израел продължават да се обстрелват с ракети
Иран обяви „съкрушително поражение“ за САЩ и Израел, предстоят преговори между Техеран и Вашингтон в Исламабад