Чаби Алонсо: Доволен съм, че продължаваме напред, но ни липсва постоянство и зрялост в определени моменти

Реал Мадрид надделя с 3:2 над Талавера и си осигури място в следващия кръг на Купата на краля. След последния съдийски сигнал старши треньорът Чаби Алонсо сподели впечатленията си пред медиите, като не скри задоволството си от постигнатото.
„Купата на краля винаги поднася изненади – днес не беше изключение. В такива турнири всичко може да се случи, както на нас, така и на всеки друг отбор. След като поведохме с 3:1, допуснахме попадение и напрежението се върна. Талавера се представи на висота и ни затрудни сериозно. През първата част контролирахме събитията, но пропуснатият шанс за 3:0 остави интригата жива до края. Истински спектакъл за феновете!“, заяви Алонсо.
Треньорът на „белия балет“ подчерта, че основната цел – класиране напред – е изпълнена, но отбеляза и някои аспекти, върху които тимът трябва да работи: „Доволен съм, че продължаваме напред, но ни липсва постоянство и зрялост в определени моменти. Трябва да затваряме мачовете по-рано, защото във футбола всичко се обръща за миг. Ще работим върху това“.
Алонсо не пропусна да похвали Килиан Мбапе, който отново бе сред главните действащи лица с два гола: „Килиан има невероятен усет към гола. Третото попадение бе решаващо, затова остана на терена до края. Родриго също се включи отлично. Имаме нужда и други играчи да показват подобна ефективност, защото създаваме положения, но трябва да ги реализираме“.
В срещата дебют за първия отбор направиха младите Давид Хименес и Хорхе Сестеро – нещо, което Алонсо приветства: „Следя ги отблизо в Кастиля. Давид изигра стабилни 90 минути, показа увереност и добри центрирания. Хорхе е изключително интересен футболист с голям потенциал. Радвам се, че получиха шанс да се докажат“.
Прочети цялата публикация




Илиан Илиев след загубата от Арда: Неприятен резултат. Теренът ни отне това, което ни даде срещу ЦСКА
Шаби Алонсо: В труден период сме и ни липсва увереност
Треньорът на Реал Мадрид: Съдийството не ми хареса
Почина човекът, когото Айртон Сена нарече най-големия си съперник
Винисиус Жуниор в центъра на нов скандал в Реал Мадрид – напрежение с треньора и новата звезда на тима
Винисиус отново бе освиркан от феновете на Реал Мадрид
Григор Димитров: Ейса Гонсалес беше моят стълб в най-тежките моменти
Коцето пред Мон Дьо за славата, болката и цената да си винаги усмихнат (ВИДЕO)
Зеленски обсъди следващите си стъпки с Мерц, преди да поеме към Белия дом
Der Heimweg: един подкаст за пътя от България до Германия
Големият кошмар на Путин! Украинските дронове са унищожили руски цели за $20 милиарда
Къде се намира най-дългата жилищна сграда в света
Шофьорите да тръгват на път подготвени за зимни условия, призова пътната агенция
Страхотно! България U18 се класира за Европейското по волейбол
Носителят на "Златната топка" Кевин Кийгън е диагностициран с рак
Английска футболна легенда е диагностициран с рак
Манчестър Сити - Брайтън 1:0 /първо полувреме/
Дворец в Крим: Разкриха луксозно имение с частна болница, свързано с Путин (ВИДЕО)