Диого Коща се разбра с Порто за договор до 2030 г.

С изтичащ договор през юни 2027 г., Диого Коща постигна споразумение с Порто и поднови контракта си за още три сезона, тоест до 2030 г. Португалският вратар ще стане най-добре платеният играч в отбора, а откупната му клауза ще бъде намалена от 75 милиона евро.
26-годишният вратар бе обект на интерес от редица европейски грандове, но до момента той остава верен на "драконите" и сега дори се обвърза с клуба за още по-дълъг период. Намаляването на откупната му клауза обаче показва, че той все пак си оставя отворена вратичка за евентуален бъдещ трансфер.
Official. Portuguese top goalkeeper Diogo Costa extends the contract with Porto until June 2027. ???????? #FCPortoThere’s a release clause included in the new deal — around €75m. pic.twitter.com/gDWPxRSayH
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) November 3, 2022Диого Коща е продукт на школата на Порто и досега не е носил екипа на друг отбор. За португалския гранд той има 218 мача във всички турнири, в които е допуснал 184 гола и е записал 95 "сухи" мрежи. Той е и национал на Португалия с 42 мача за "мореплавателите".
Прочети цялата публикация



Барселона търси евтин и опитен бранител, вече се спрягат няколко имена
Български национал подписва дългосрочен договор в Италия
Дара напуска "Гласът на България"
Едоардо Бове се разбра с английски тим и разтрогва с Рома
Bloomberg: Путин чака отговор от САЩ за удължаване на договора START с една година
Милан се разбра с вратаря си за нов дългосрочен договор
Официално: Уест Хем привлече спряган за Левски
ЦСКА договори звездата на Славия за крупна сума
Брахим Диас ще продължи да бъде футболист на Реал Мадрид
Официално: АЕК представи Мартин Георгиев
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер
Ал Хилал привлече бивш бранител на Арсенал