Der Spiegel: Противоречията между Макрон и Мерц се задълбочават

Противоречията между френския президент Еманюел Макрон и германския канцлер Фридрих Мерц са се задълбочили, след като френският лидер предложи възобновяване на диалога с руското ръководство, пише германския вестник Der Spiegel.
Според вестника, ходът на Макрон изглежда не е бил координиран с Мерц и канцлерът е оставен демонстративно да игнорира инициативата, за да избегне открита конфронтация с Франция.
Der Spiegel отбелязва, че различията между двамата лидери стават все по-трудни за прикриване и пряка конфронтация вече не изглежда изключена.
Миналата седмица Макрон заяви, че европейските страни биха спечелили от възстановяването на диалога с Русия. Междувременно Suddeutsche Zeitung съобщи, че Берлин е реагирал предпазливо на инициативата.
Германският канцлер, отбелязва се, не смята предложението на Макрон за съществен принос за постигане на мир или укрепване на европейското единство.
В същото време говорителят на Кремъл Дмитрий Песков подчерта, че всякакви контакти между лидерите на страните трябва да са насочени към взаимно разбирателство, а не към поучения.
По-рано беше съобщено, че в Германия нараства недоволството от Мерц, а рейтингът на Макрон сред французите е ударил историческо дъно.
Прочети цялата публикация



Мерц: Винаги сме готови да разговаряме с Русия
Лидерът на ЕНП призова за "ядрен чадър" над ЕС
Възможна ли е европейската сигурност без САЩ
Politico: Зеленски иска да говори с Тръмп в Давос, Белият дом не проявява интерес
След скандала от миналата година! Вицепрезидентът Джей Ди Ванс този път пропуска конференцията по сигурността в Мюнхен
Инвазията на САЩ във Венецуела и многополюсният свят, в който живеем
В Бундестага се съгласиха с Макрон за нуждата от разговори с Путин
Тайван и Франция задълбочават сътрудничество си в сферата на образованието
Безсмислено е възобновяването на диалога ЕС-Русия
Името на бивш френски министър се появи в досиетата „Епстийн“
Показаха запис от камерите на хижата "Петрохан": Мъжете се сбогуват с Калушев и после запалват хижата
Турция реализира износ за 262 милиарда долара. Най-много изнася за Германия и САЩ, ето на кое място е България
"Фараж има проблем с Русия." Крайнодесни фигури във Великобритания и Франция започнаха да се отмятат от Путин
Зaпacитe в гaзoxpaнищaтa в Гepмaния пaднaxa дo иcтopичecĸи минимyм
"Стани богат" започва със "Седмица на любовта"
АПИ: Пътуването към к.к. „Пампорово“ се извършва без ограничения
АПИ с предупреждение към шофьорите!
Призрак от миналото: Тази наследена функция в Windows продължава да забавя съвременните компютри
От последния час! Тежка катастрофа в област Ямбол с петима пострадали