Москва призовава Киев към бързи решения за Донбас след продуктивен разговор Путин-Тръмп

Помощникът на руския президент Юрий Ушаков заяви днес, че е логично Киев да вземе решение за Донбас "без забавяне", като отчете настоящата ситуация на фронтовете. Коментарът беше направен след телефонния разговор между Владимир Путин и американския лидер Доналд Тръмп, предава Фокус.
"Би било логично украинският режим да вземе решение относно Донбас, като вземе предвид настоящата ситуация на фронтовете, без забавяне," каза Ушаков на брифинг.
Разговорът между Путин и Тръмп, продължил близо два часа, е деветият между двамата президенти от началото на 2025 г. и първият от 73 дни насам. Американският лидер оцени разговора като „добър и много продуктивен“. Срещата между Тръмп и украинския президент Володимир Зеленски е насрочена за 20:00 часа българско време.
Според ФОКУС, едно от основните изисквания на Москва остава Украйна да предаде целия Донбас, включително териториите, които все още са под контрола на Киев.
Междувременно специалният представител на президента на Русия и ръководител на Руския фонд за преки инвестиции Кирил Дмитриев коментира в социалните мрежи, че поддръжниците на войната са изпаднали в паника след телефонния разговор между Путин и Тръмп.
"Подстрекателите на война са в пълна паника след разговорa между Путин и Тръмп," написа Дмитриев, цитиран от ТАСС.
Прочети цялата публикация



Рубио след срещата с Лавров: Нужен е незабавен край на войната в Украйна
Киев: Кремъл чака зимата, изтощава ни с ракети "Бандерол"
Ердоган – двуликият „Янус“ от Анкара
Войната в Украйна: скритото послание на Путин към Европа
Уважение към единия - раздразнение от другия?
Лавров и Рубио разговарят в Манила за мира в Украйна
Тройката от ЕС изолира Тръмп? Новият формат за Украйна
Украйна гори, а Доналд Тръмп нехае като Нерон по време на пожара в Рим
Русия ускорява разработването на нови оръжия за войната
Тръмп каза на Украйна, че нямат карти, а после Киев пренесе войната вътре в Русия и унизи Путин
Кандидатите за членове на Прокурорската колегия станаха 12, сред тях е бивш зам.-главен прокурор
Съдът решава мярката на мъжа, заловен с 35 мигранти край Малко Търново
Бившият спонсор на Левски се наема с издръжката на друг роден клуб?
Дара Екимова е холограма в ново ВИДЕО към песента "Дигитално"
Полицията издирва две непълнолетни сестри от село Лехчево (СНИМКИ)
Огнен ад в страната: 154 огнища са потушени за денонощие, големият пожар край Котел все още тлее
Физици разкриха магнитната природа на загадъчните гама-лъчи
Стимули за преместване в малки населени места, приемът на заявления започва от есента
Непълнолетни сестри от село Лехчево са обявени за общодържавно издирване