Бившият футболист на Левски – Илиян Симеонов пред ФАКТИ: Мисля, че ще сме шампиони този сезон

Пред ФАКТИ говори бившият футболист на Левски – Илиян Симеонов. Нападателят има 105 мача и 34 гола за „сините”. Той е юноша на тима – с него е шампион през сезон 1994/95 и носител на Купата на България 1997/98. В последствие играе и за Литекс, Спартак Варна, германския Ватеншайд, Локомотив София, Септември Сф, Ботев Пловдив и други.
Отпразнува 52-ия си рожден ден. Как се чувстваш на тази възраст? С какво се занимаваш сега?
- Имам частен бизнес, с това се занимавам.
Имаш 105 мача за Левски - кой от тях ти остава в съзнанието ? - Най-вече си спомням мача с ЦСКА на ст. "Българска Армия" през 1996-а година, който губехме с 0:2, но спечелихме с 4:2 - вторият мач за купата.
Предполагам следиш представянето на Левски ? - Да, гледам всеки мач. Животът ми е минал с този отбор - от 5-годишен съм започнал да играя в него ! - Мисля, че тази година се представят отлично.
Какво ти прави най-голямо впечатление в играта през есенния дял ? - Има изграден отбор, който поддържа едно ниво на представяне, което ги води до добрия резултат до момента.
Изпъква ли някой футболист над другите в състава? - Марин Петков. Според мен с постоянството си и добрата игра изпъква пред другите.
Какво трябва да подобрят Хулио Веласкес и играчите през пролетта ? - Не трябва да подценяват нито един отбор, защото това им изиграва лоша шега… Както на мача със Славия.
Има ли нужда тимът от нови футболисти и на какви постове ? - Един отбор винаги има нужда от нови свежи футболисти, но това е преценка на треньорския щаб.
Как оценяваш шансовете на Левски да спечели шампионската титла този сезон? - Имат големи шансове тази година. Аз мисля, че ще успеят да станат шампиони и силно се надявам това да се случи !
Ходиш ли на мачове на Левски ? - Ходя, но не често. Не на всичките им мачове успявам да отида, но винаги ги гледам.
И един въпрос за националния отбор. Как виждаш бъдещето му - след 2 години и след 10 ? - В националния отбор виждам: нещата не вървят както трябва, но съм оптимист, че след години ще се променят.
Вече покойният Георги Марков ти е кум. Често го почиташ в свои публикации в социалните мрежи. Какъв човек беше той в твоите очи? - Беше много добър човек, помагаше на всеки! Беше ми много добър приятел и кум. Никога няма да го забравя, защото наистина беше Човек .. бяхме неразделни!
Прочети цялата публикация



Кирил Десподов каза кой заслужава да е Футболист на годината
Тагарев: Путин няма полезен ход в момента, защото ако спре войната, веднага ще бъде атакуван вътрешно и то сериозно
Херо: Няма как да съм казал, че съдиите са по-корумпирани от политиците ни, те са Шампионска лига
Георги Дерменджиев: Димитър Пенев бе човек, от който всички сме се учили
Захари Сираков: Левски не направи нещо „уау“
Германският национал Никлас Фюлкруг пред трансфер в Милан
Футболист на ЦСКА: В Италия се криех и плачех скришом от майка ми, в ЦСКА се чувствам оценен и щастлив
Елитът в световния сноуборд се събира в Банско този уикенд
Стопираха евентуален трансфер на Уелтон в Левски
Треньорът на ЦСКА: Предстои ни дълъг път, трябва да сме търпеливи
Зад кулисите на шокиращото уволнение на Чаби Алонсо: Разделения, напрежение и неочакван наследник в Реал Мадрид
Осем дни в ареста за мъжа, който счупи стъклото на българското посолство в Скопие
Оставиха в ареста заподозрения за нападението над българското посолство в Скопие
Учените регистрираха сто космически сигнала, които могат да показват съществуването на извънземен живот
Тимоти Шаламе пусна първа СНИМКА с модела Кайли Дженър
Държавата дава 2,3 млн.евро за завършването на Детската болница в Бургас
Иновативният Михайло Фьодоров, който води в дигиталната война с Русия
Петър Чобанов взе участие във Форума за Централна и Източна Европа, организиран от "Файнешъл таймс"
САЩ изтеглят персонала си от ключови военни бази в Близкия изток