18-годишната Елизара Янева се класира за четвъртфиналите в Манчестър

Елизара Янева продължава впечатляващото си представяне и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Манчестър с награден фонд 40 000 долара.
18-годишната българка се наложи във втория кръг с 6:3, 4:6, 6:1 над представителката на домакините Емили Апълтън. Двубоят продължи час и 47 минути.
Янева проби за 3:1 в първия сет и запази преднината си за крайното 6:3. Втората част бе значително по-оспорвана, а британката успя да изравни сетовете с единствения си пробив в десетия гейм. В решителния трети сет обаче българката демонстрира по-голямата си класа – поведе с 4:0 и без проблеми затвори мача с убедителното 6:1.
На старта на турнира Янева постигна впечатляваща победа над поставената под №6 в схемата Нома Акугуе от Германия, която заема 269-о място в световната ранглиста.
В мач за място на полуфиналите българката ще се изправи срещу победителката от двубоя между втората поставена Катрин Себов (Канада) и Хана Клугман (Великобритания).
Прочети цялата публикация



Елизара Янева с обрат над американка в Порто
Безапелационна победа за Елизара Янева в Полша
Елизара Янева на четвъртфинал в Порто
Елизара Янева със загуба на четвъртфиналите в Полша
Елизара Янева стана вицешампионка в Манчестър
България има нова втора ракета в женския тенис
Елизара Янева стана вицешампионка в Порто
Виктория Томова запазва позицията си сред най-добрите 130 тенисистки в света, Елизара Янева с голям възход
Без промяна за Вики Томова в ранглистата, рекордно класиране за Елизара Янева
Малена Замфирова четвърта в паралелния гигантски слалом в Банско
Близо 40 станаха жертвите на обилните януарски снеговалежи в Северна Япония ВИДЕО
"На 30 съм!" - Тръмп увърта за нов мандат, вижда Ванс и Рубио като свои наследници. Би приел загуба, но на честни избори
Пуснаха още 22-ма затворници във Венецуела
Вдигат тока в Косово с 21%, Прищина излиза на протест
Иран и САЩ ще преговарят в петък в Оман
Зеленски: 55 хиляди наши военни са загинали от началото на войната
Съсед на загиналите край Петрохан: Три пъти ме спасяваха, гасяха пожари
Марица Пловдив завърши със загуба участието си в Шампионската лига
"Нищо от това, което ще чуеш, не е вярно": Педофилска мрежа, секта, убийства в хижа "Петрохан"
Манчестър Сити триумфира над Нюкасъл и се класира за финала на Карабао Къп