Нефтохимик 2010 триумфира с шеста Купа на България след победа над Пирин

Нефтохимик 2010 завоюва Купата на България по волейбол за мъже за шести път в историята си, след като надделя над Пирин (Разлог) с 3:1 гейма (27:25, 25:19, 19:25, 25:20) във финала, игран в зала „СамЕлион“ в Самоков, предава БТА. Това е поредно отличие за бургазлии след трофеите през 2007, 2008, 2016, 2018 и 2021 година. Успехът оправда и смелото решение за треньорска рокада, след като малко преди турнира Франческо Кадеду бе заменен от Иван Станев.
Финалът започна по-добре за Пирин, който влезе в мача с голямо самочувствие след победите над Левски и ЦСКА в предишните дни. Тимът от Разлог поведе в първия гейм и стигна до два геймбола при 24:22, но Нефтохимик показа характер, обърна развоя и затвори частта с 27:25 след грешка на съперника.
Този обрат даде допълнителен импулс на бургаския тим, който доминира във втория гейм. Въпреки изоставане в началото, Нефтохимик направи серия и спечели убедително с 25:19, като последната точка бе реализирана от Стефан Чавдаров.
Пирин отговори в третата част, в която пое повече рискове и наложи темпото си. Отборът на Благовест Катранджиев не изпусна инициативата и намали резултата след 25:19, като решаващата точка бе дело на Теодор Каменов.
В четвъртия гейм Нефтохимик отново взе контрола върху мача и стигна до шест мачбола при 24:18. Пирин успя да спаси два от тях, но блокада срещу Златко Кьосев сложи край на двубоя и донесе трофея на бургазлии.
За победителите най-резултатни бяха Ади Османович с 19 точки, Рикардо Жуниор с 18 и Калоян Балабанов с 16. Най-много точки в мача реализира Теодор Каменов от Пирин – 24, а Златко Кьосев добави 12.
Прочети цялата публикация



Иван Иванов стартира с убедителна победа в Испания
Два успеха за Пьотър Несторов в рамките на ден в Херсонисос
Отборът на България на сабя за жени завърши на 14-о място за СК
Над 3000 зрители на дерби мач във Втора лига
Пьотр Нестеров с трети пореден успех в Гърция
Росица Денчева с победа над полуфиналистка от „Ролан Гарос“
Барселона отново разпиля Реал в женското Ел Класико пред 60 000 зрители
Левски с категорична победа над ЦСКА в първия полуфинален сблъсък на волейболното първенство
Лъчезар Богданов: Никакви субсидии: далеч сме от истинска енергийна криза
Над 7 800 евро събраха студенти от футболен турнир под мотото „Под едно слънце“ между ветераните и футболни легенди на ЦСКА и ПИРИН. Средствата са дарени на „Фондация Слънчеви Деца 2024“
Инцидент с влак край Трявна, има пострадали пътници
Лазаровден 2026: традиции, послания и смисълът на празника преди Цветница
Уникален кораб за България ще се движи по река Дунав
Руски изтребител Су-30 се разби в Крим, пилотите са катапултирали и са били евакуирани от спасителни екипи
Валежи от дъжд в Бургас и региона предвижда прогнозата за днес на НИМХ
Трапезата за Великден поскъпва: Защо цените растат, а производителите изнемогват
14-годишно момче загина при пожар в Сливен
Монтирани са безплатно 44 климатика в 23 домакинства в Асеновград
Скандал в света на AI: изтече кодът на Claude, а Anthropic панически го трие от интернет