Нападения на акули затвориха плажовете в Сидни ВИДЕО

Всички плажове на Сидни в северната част на града са затворени поради високия риск от нападения от акули, съобщи полицията в австралийския щат Нов Южен Уелс.
„Всички плажове на северното крайбрежие на Сидни са затворени до второ нареждане и това решение ще бъде преразглеждано непрекъснато“, се казва в изявление на отдела след третото нападение от акула. То се случи вечерта на 19 януари на плажа Манли, градски плаж, разположен в северната част на града.
Съобщава се също, че четвъртото нападение на акула срещу човек през последните 48 часа е регистрирано на брега на Нов Южен Уелс сутринта на 20 януари. Инцидентът е станал на плажа Пойнт Пломер, разположен на централния бряг на региона, на 400 километра северно от Сидни. 39-годишен мъж е откаран в болница с разкъсвания по краката след нападението.
Преди това са съобщени три нападения от акули срещу хора в Сидни за 26 часа. Вечерта на 19 януари акула нападна 20-годишен мъж на плажа Манли, разположен в северната част на града. Няколко часа по-рано акула се е опитала да атакува 11-годишно дете на плажа Дий Уай. На 18 януари тийнейджър е бил нападнат от акула на плажа Шарки в източната част на града.
През 2025 г. в Австралия са официално регистрирани 20 нападения на акули срещу хора. Пет от тези нападения са довели до смърт. В Сидни и околностите акули са нападали почиващи поне пет пъти през 2025 г., с два смъртни случая.
През септември 2025 г. 57-годишен сърфист е загинал при нападение на голяма бяла акула на плажа Лонг Рийф, разположен в северната част на Сидни.
През ноември 25-годишен швейцарски гражданин е починал, докато е плувал на селски плаж. Експертите отбелязват, че през 2025 г. броят на нападенията на хищници се е увеличил поради нарастващото население на източното крайбрежие на Австралия и популярността на водните спортове.
Прочети цялата публикация



Защо атаката на Тръмп срещу Федералния резерв е много опасна
Нощни експлозии в Киев, Харков и Одеса, Зеленски предупреди, че руснаците готвят нов масиран удар
ФБР осуетило терористична атака в магазин и ресторант за бързо хранене в Северна Каролина ВИДЕО
Големите бели акули са застрашени от изчезване в Средиземно море
28 декември 1835 г.: Младият вожд Оцеола повежда индианците на война срещу американската армия ВИДЕО
Турските власти задържаха 115 предполагаеми членове на "Ислямска държава" ВИДЕО
В Гданск затвориха последното руско консулство в Полша
Седем убити при експлозия в джамия в Нигерия ВИДЕО
Нападателите в Сидни упражнявали да стрелят и са правили огледи на плажа преди атаката
Убийците от плажа в Сидни се обучавали извън града за касапницата и подготвили видео обръщение
Дмитриев, Уиткоф и Къшнър ще се срещнат в Давос
Денят ще е слънчев, температурите ще се повишат леко
Важните събития в България и по света днес
Фон дер Лайен ще произнесе реч пред форума в Давос
Руски удари с дронове и ракети спряха водата и електричеството в Киев
Американски военни самолети на NORAD пристигат в Гренландия
The Daily Telegraph: Норвегия се готви за война с Русия, военните известиха населението за конфискация на имущество
Делси Родригес: Венецуела ще печели чужда валута с разширен добив на стратегически материали
Снежна буря причини катастрофа с над 100 превозни средства в САЩ (ВИДЕО+СНИМКИ)