"Пейтриът" ще пази Саудитска Арабия, а хеликоптерите "Апачи" - Израел

Държавният департамент на САЩ е одобрил потенциална продажба на ракети "Пейтриът" и свързано с тях оборудване на стойност 9 млрд. долара на Саудитска Арабия, съобщи Пентагонът, цитиран от Ройтерс.
В изявлението се казва още, че основен доставчик на военното оборудване ще бъде компанията "Локхийд Мартин", уточни БТА.
Освен това Пентагонът обяви, че Държавният департамент е одобрил и потенциални доставки на военно оборудване по три отделни договора на стойност 6,5 млрд. долара на Израел, включващи леки тактически машини на пехотата - на стойност 1,98 млрд. долара, хеликоптери "Апачи" - на стойност 3,8 млрд. долара и генераторни установки за БТР-и на стойност 740 млн. долара.
Прочети цялата публикация




Пентагонът одобри мащабни оръжейни продажби за Саудитска Арабия и Израел
САЩ одобриха продажба на ракети "Пейтриът" на Рияд и хеликоптери "Апачи" на Тел Авив
Говори Москва: Ударите срещу Техеран са били планирани под прикритието на преговори
The New York Times: Подходът на Тръмп към Иран е безразсъден - той наруши всички правила, а целите му остават неясни
Реза Пахлави, син на последния ирански шах, призова силите за сигурност в Иран към преврат
Мъст за Хаменей: Десетки ирански атаки срещу Израел и американски бази в Саудитска Арабия. И Техеран е под обстрел
Техеран съобщи за стотици цивилни жертви. МААЕ свиква извънредно заседание ВИДЕО
201 убити и 747 ранени при днешните удари в Иран, Техеран затвори Ормузкия проток
Посланикът на САЩ в Израел възмути с изказване, че еврейската държава има право над голяма част от Близкия изток
Има ли Турция планове за собствено ядрено оръжие?
Емрах Стораро си направи операция, която ще промени тембъра му
Николай Попов влиза в политиката чрез своето гражданско движение „Сияние“
Аятолах Алиреза Арафи е временният заместник на мъртвия Хаменей
Бургас посрещна Баба Марта със сърце на площада, шествие и фестивален ден
Министерството на туризма следи развитието на обстановката в Близкия Изток
Петролът може да поскъпне до 100 долара за барел заради ескалацията в Близкия изток
Как се избира нов лидер на Иран и кой е "брокерът" Лариджани
Томас Мюлер блести с два гола при категоричния успех на Ванкувър Уайткапс
Иран иска "отмъщение"