Тръмп: Иран говори сериозно с нас; Техеран: Войната не е в интерес и на двете страни

Иранският президент Масуд Пезешкиан заяви, че една война не би била „в интерес нито на Иран, нито на САЩ“, предаде Франс прес.
Той каза това в момент, в който американският президент Доналд Тръмп поддържа несигурност относно възможна военна операция срещу Ислямската република. „Ислямската република Иран никога не е търсила и по никакъв начин не търси война и е дълбоко убедена, че една война не би била в интерес нито на Иран, нито на САЩ, нито на региона“, каза Пезешкиан по време на телефонен разговор със своя египетски колега Абдел Фатах ас Сиси, съобщи иранската президентска администрация.
Премиерът на Катар шейх Мохамед бин Абдулрахман Ал Тани е посетил в събота Техеран и се е срещнал с ръководителя на иранския Съвет за национална сигурност Али Лариджани, за да обсъдят подновените усилия за намаляване на напрежението в региона, предаде агенция Ройтерс, като се позова на катарското външно министерство. Премиерът на Катар е подчертал, че страната му подкрепя всяка инициатива, насочена към намаляване на напрежението и търсене на мирно решение, което спомага за укрепването на сигурността и стабилността. Ал Тани който е и външен министър на Катар, се е срещнал също с министъра на външните работи на Иран Абас Арагчи. Визитата на катарския премиер в Техеран се осъществява на фона на несигурността, която поддържа американският президент Доналд Тръмп относно възможна военна операция срещу Ислямската република. Преди два дни Тръмп заяви, че се надява, че няма да му се наложи да нанесе удар по Иран, предадоха световните агенции.
Прочети цялата публикация



"Катастрофа за всички": какво се случва между САЩ и Иран
Американо & Израелска война с Иран и националната сигурност на България
Експерт: "Опасността от широкомащабен конфликт е реална"
Иран определено не е Венецуела
FT: САЩ и Турция ще атакуват руската армия 72 часа след нарушаване на примирието в Украйна
Иран и САЩ подготвят армиите си за военен сблъсък
Георги Милков: Дори Тръмп не желае войната с Техеран
Financial Times: Иран подписал тайна оръжейна сделка с Русия на стойност €500 милиона
Иран и САЩ имат разминавания по въпроса за санкциите и ядрената програма
Скачените съдове Иран/Ирак в очакване на бурята
Извънредно положение е обявено в Новоросийск
Даниел Крейг на 58 г.: Пътят от британската сцена до легендарния Джеймс Бонд
„Възраждане“ зове за протест: Време за губене нямаме! Родината ни е под заплаха!
Божидар Божанов: Служебният кабинет тръгна срещу Пеевски, за да има честни избори
Бургас и Българово отбелязват 3 март с шествия и автоинициатива „В чест на героите“
Проучване преди 3 март: 83% от хората у нас определят като българи, 9% – като европейци
Важно за пенсионерите
TBS Academy и как любопитството може да се превърне в IT кариера
Конфликтът в Близкия изток може да изстреля цената на петрола до 100 долара за барел
Конфликтът в Близкия изток може да изстреля цената на петрола до 100 долара за барел