Най-добрият български ски-скачач: Условията ще окажат голямо влияние

Най-добрият български ски-скачач Владимир Зографски смята, че атмосферните условия ще окажат голямо влияние на олимпийското състезание на малката шанца в Предацо (Италия).
Зографски снощи участва в първата официална тренировка, като постигна най-добър резултат в първия от трите си пробни опита.
32-годишният българин познава съоръжението, на което направи два старта през септември в лятната верига Гран при, като се нареди на 22-о място на голямата шанца, а на малката остана 44-и.
"Чувствам се добре. Скачал съм и преди на тази шанца, но на изкуствена настилка през лятото. Сега е малко по-добре, защото тогава се получиха много контузии. Направена е малка промяна и полетът е по-нисък. Но това означава, че условията ще окажат голямо влияние, със сигурност времето доста ще влияе", коментира той.
Втората официална тренировка е в неделя, а състезанието е в понеделник от 20:00 часа българско време.
Зографски, който участва на четвърта поредна Олимпиада, прави много силен сезон тази зима. Той записа историческо на България четвърто място в състезание от Световната купа В Рука (Финландия) през ноември, през декември се нареди шести във Висла (Полша), през януари достигна до рекордното за страната 14-о място в крайното класиране на най-престижната верига „Четирите шанци“, а дни преди старта на Игрите стигна до ново класиране в десетката за Световната купа с осмо място във Вилинген (Германия).
Той записа най-добър резултат за зимни Игри в Пьончан 2018, като завърши 14-и на малката шанца.
Прочети цялата публикация



Иран - грандиозният провал на Тръмп
Примирието виси на косъм! Иран отново затвори Ормузкия проток
След 70 г. в орбитата на Москва: Договорът с Украйна най-после разкачи България от руското влакче
60 години от смъртта на Димитър Димов - писателят, който разказа страстта и морала
Алекс Грозданов: Волейболът е спорт №2 в България
Иво Аръков с официално обяснение за получените пари от Национален фонд "Култура"
30 дни до изборите в България: какво предстои?
Бруно Фернандеш: При Майкъл Карик бележим повече и получаваме по-малко голове
Карагарен за мача с Левски: Ще се надиграваме на "Герена"
За първи път от 14 години: Григор Димитров е аут от Топ 100
Милан с най-тежкото си поражение през този сезон след неуспешен експеримент на Алегри
Лондон: Опитът на Украйна с дронове може да бъде използван в Ормузкия проток
Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е радост, надежда, благодат, лек и любов
Тръмп заяви, че американските сили разчистват Ормузкия проток
Папа Лъв XIV с антивоенна проповед: Лудостта на всемогъществото става все по-агресивна.Стига с демонстрацията на сила!
Удинезе разби Милан насред "Сан Сиро"
Петима ранени при дерайлиране на увеселително влакче в Пратера във Виена
Максим и Венета Бехар са първите българи, преминали курс на НАСА