Ливърпул с исторически антирекорд

Ливърпул преживя истински кошмар на стадион „Молиню“, след като допусна драматична загуба с 1:2 от Уулвърхемптън в 29-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци отново се препънаха в последните секунди – този път Андре донесе победата на „вълците“ с попадение след рикошет в четвъртата минута на добавеното време, оставяйки гостите без отговор.
Това поражение не е просто поредното разочарование за Ливърпул през сезона – то бележи антирекорд в историята на Висшата лига. За пети път през настоящата кампания „червените“ губят мач след гол, реализиран след изтичането на редовните 90 минути – нещо, което досега не се е случвало на нито един отбор в елита на английския футбол. Списъкът с драматични загуби за Ливърпул през този сезон вече е дълъг: Манчестър Сити (1:2) в 25-ия кръг, Борнемут (2:3) в 23-тия, Челси (1:2) в седмия и Кристъл Палас (1:2) в шестия кръг. Всеки от тези мачове завърши с горчив привкус за тима от „Анфийлд“, който сякаш е преследван от лоша орис в заключителните минути.
След последния си неуспех Ливърпул се смъкна до петата позиция във временното класиране, като активът им е 48 точки. Въпреки триумфа, Уулвърхемптън продължава да се бори за оцеляване, заемайки последното 20-о място с едва 16 точки.
Прочети цялата публикация



Драма и рекорди зад Океана: Кристиано Роналдо пренаписа историята, Колумбия лети към елиминациите, а Англия се препъна
Пътници се сбиха в самолет по време на полет, екипажът върна машината обратно
Илон Мъск заяви, че ще създаде „исторически достоверна“ версия на „Одисея“ с изкуствен интелект
Челси платил близо 300 милиона за юноши на Ман Сити
Ливърпул се изправя срещу Комо два пъти за един ден
Илон Мъск се зарече: Изкуственият интелект Grok ще направи исторически достоверна "Одисея" (ВИДЕО)
Ливърпул набеляза сериозна трансферна цел - това ли е заместникът на Салах?
Ираола намекна, че няма да разчита на Федерико Киеза
Джеф Безос влиза в игра: Ливърпул на прага на сделка за над 6 милиарда долара
Илон Мъск пуска своя версия на „Одисея“ – „исторически достоверна“
Вратарят на ЦСКА 1948: Имахме много положения, дано всичко си дойде на мястото на реванша
Димитров: Късметът не беше на наша страна
Наставникът на Апоел Тел Авив: Лудогорец е ниво Шампионска лига
Правителствен кораб от времето на социализма става изкуствен риф в Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)
Георги Костадинов: Това беше горд и европейски Левски
ЦСКА 1948 запази равенството в Търнава и остави всичко за София
Маймунче се роди в зоопарка в Стара Загора
Нов начин за изчисляване на трудовия стаж приеха депутатите
ЮЗДП стартира проект за над 2 млн. евро в подкрепа на пчелите и биоразнообразието
Две деца в болница след катастрофата край Владая