Суперкомпютър определи: Арсенал е фаворит в Шампионската лига

Английският гранд Арсенал изглежда почти сигурен участник в полуфиналите на Шампионската лига, като суперкомпютърът на Опта му дава 78,71% вероятност да попадне сред Топ 4 на отборите в турнира, както и повече от 50% вероятност да играе финал. Тимът от Лондон е кредитиран и с 29% шанс да спечели купата в турнира - най-добре от всички останали тимове. На четвъртфиналите в Шампионската лига лидерът във Висшата лига ще се изправи срещу португалския шампион Спортинг Лисабон.
Барселона има 66,47% вероятност да се класира на полуфиналите, като излезе победител от двубоите срещу Атлетико Мадрид.
Статистическата компания Опта, специализирана в спортните анализи, дава на Байерн Мюнхен и Пари Сен Жермен 55% шансове да продължат в голямата четворка, като те трябва да елиминират трудни противници и много успешни тимове в турнира - съответно Реал Мадрид и Ливърпул.
Реал получава само 21,29% възможност да попадне на полуфинал и едва 9,55% да играе на финал, което е твърде малко след отстраняването на Манчестър Сити.
Спортинг Лисабон има най-малкия шанс - само 3% да спечели Шампионската лига, но дори и клубът от Лисабон е смятан за тотален аутсайдер.
Прочети цялата публикация



Суперкомпютър посочи фаворитите в 1/8-финалите в ШЛ, Реал Мадрид се нуждае от чудо да спечели турнира
Осминафиналите в Шампионската лига показаха колко уязвими са английските отбори
Филип Павич от Байерн Мюнхен – новата тийн сензация на Шампионската лига
Ето всички четвъртфинали в Шампионската лига: Грандиозни сблъсъци и футболни емоции през април
СНИМКИ: Всички интересни кадри от Арсенал - Байер Леверкузен
Арсенал триумфира над Байер Леверкузен и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига
Спортинг Лисабон разгроми Бодьо/Глимт в реванша и продължава напред в Шампионската лига
Абел Анисе: Лудогорец и ЦСКА трябва да спечелят този мач ако искат титлата
Артета за Сака: Напълно му вярвам и го обичам
Мениджърът на Арсенал: Гледах Нюкасъл - Барселона и осъзнах какво се случва във Висшата лига
Финландия за 9-и път е най-щастливата страна в света. На кое място е България?
Иранските атаки унищожиха 17% от капацитета на Катар за втечнен газ за 3-5 години
Изненада: Иран започна подготовка за световното, отива на лагер в Турция
Иван Илиев остава в ареста! Това реши Окръжният съд в Бургас
Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив
Ейдриън Нюи вече няма да е ръководител на Астън Мартин
КЕВР санкционира две дружества с общо 108 000 евро за пазарна манипулация на енергийната борса
Израел нанесе съкрушителен удар по иранския флот. САЩ: Целите ни се различават от тези на Израел
Андрей Янкулов и НПО-та обсъдиха нови критерии при избора на ръководители в съдебната власт