ЦСКА се мести към Алпите за лятната си подготовка

ЦСКА планира да проведе лятната си подготовка в Австрия. Визитата в алпийската държава е предвидена за юни, когато „червените“ ще поставят основите на следващия сезон с амбицията да се включат сериозно в битката за титлата.
През миналото лято, при треньора Душан Керкез, тимът отново избра лагер зад граница – в Словения, но условията, продължителните пътувания до контролите и нивото на съперниците доведоха до незадоволителен ефект от подготовката.
Година по-рано, през лятото на 2024-а, под ръководството на Томислав Стипич, столичният клуб предпочете Банско, но и този вариант не оправда очакванията.
Последният случай, в който ЦСКА се подготвяше в Австрия, беше през юни 2023-та година при Саша Илич. Тогава отборът бе на лагер във Фулмпес и изигра контроли срещу Ботошани, Базел, Карабах и Ватенс Тирол. В момента в клуба разглеждат различни оферти за бази в страната, като паралелно се обсъждат и потенциални съперници за проверките.
Австрия е предпочитана дестинация и за шампиона Лудогорец, който често провежда летните си лагери там. В миналото и Левски се подготвяше в алпийската страна, но в последните години „сините“ избират бази в България, като Правец или Боровец.
Прочети цялата публикация



Ботев Пловдив обедини 15 от 16 тима за ТВ правата, внасят искане до БФС
ЦСКА обмисля трансфер на звезда на Лудогорец
ПАОК съобщи кога се очаква да се възстанови напълно Кирил Десподов
Лудогорец с остри критики към съдийството и Съдийската комисия след тежка травма на Руан Круз
Египетски гранд прибира играч на Арда
Ботев Пловдив отчете посещаемостта за сезона
Душан Косич: Отборът е подготвен и мотивацията ни е на високо ниво
Берое изправен пред тежко изпитание: Евентуален спасителен бараж без фенове и солена глоба
ПФЛ с важни детайли за финала за Купата на България между Локомотив Пловдив и ЦСКА
През юли и август Lidl насочва даренията от автоматите за връщане на опаковки към Епископската базилика в Пловдив
Йоан Стоянов и Апоел Беер Шева са шампиони на Израел
Челси - Тотнъм 2:1 /репортаж/
Министър Ефремова: Със законови промени се гарантира, че от 1 юли минималната пенсия ще се увеличи на 347,51 евро
Валентин Антов остана неизползвана резерва при успех на Монца в плейоф за Серия А
Рене Карабаш не успя да спечели литературната награда „Букър”
Google представи Gemini 3.5 Flash – най-мощния AI модел за програмиране и агенти
"Арсенал" е шампион на Англия за първи път от 22 години
Арсенал е ШАМПИОН на Англия! Борнемут спря претендента Манчестър Сити и короняса „артилеристите”
„Мейвън“ на НАСА направи историческо откритие в атмосферата на Марс