Китай призова за незабавни мирни преговори за конфликта в Близкия изток

Китай призова всички страни, засегнати от конфликта в Близкия изток, да работят за създаване на условия за започване на „истински съдържателни и откровени“ мирни преговори, съобщава Ройтерс, цитирана от БТА.
Говорителят на китайското външно министерство Лин Цзян заяви, че основен приоритет е насърчаването на диалога и използването на всяка възможност за постигане на мир.
„Необходимо е активно да се поощряват преговорите и да се насърчава прекратяването на войната“, подчерта той по време на редовен брифинг.
От своя страна говорителят на китайското министерство на отбраната Цзян Бин също призова за незабавно спиране на военните действия.
Според него всички страни трябва да положат усилия за уреждане на конфликта чрез диалог и да избегнат по-нататъшна ескалация на напрежението.
Прочети цялата публикация



Европа се колебае! ЕС иска повече информация преди да отговори на исканията на Тръмп за военни кораби в Ормузкия проток
Иран съобщи за 1 230 жертви, загиналите в Ливан са 123-ма. САЩ се похвалиха с 30 потопени ирански кораба
Стуб: Мирните преговори за Украйна буксуват, липсва напредък
Axios: Иран вижда тактически капан в поканата на САЩ за преговори в Исламабад
Тръмп заяви, че преговаря с „уважаван“ ирански лидер. Техеран отрече
Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Оман отправи разтърсващи обвинения към Тръмп: Ти позволи на Израел да те въвлече във войната
Иранската армия заплаши да унищожи енергийната инфраструктура в Близкия изток
Отказът на Макрон и НАТО подразниха Тръмп, който го дефинира като „една наистина глупава грешка“
Войната продължава! Техеран отправи нова заплаха срещу американските обекти в Близкия изток
Тарикат измами десетки с обещания за бързо забогатяване, отмъкна им над 400 000 евро
Синът на Софи - Лоренцо заряза красавицата Катя и се наточи на гранична полицайка
Стойко Сакалиев смята, че ЦСКА може да се намеси в борбата за титлата
Димитър Кенаров е носителят на о Националния награда за поезия "Христо Фотев" за 2026 г.
Комисар Христо Петров е временно назначен за заместник-директор на ОДМВР – Стара Загора
Съдът взе най-тежката мярка за неотклонение по отношение на 26-годишен мъж, откраднал кутия с дарения в Стара Загора
Българските ВМС алармират: Най-опасна за нас е войната, която се води в Черно море, а не в Персийския залив