Албания въвежда таван на цените на горивата

Албанският министър на икономиката и иновациите Делина Ибрахимай съобщи, че в страната се въвежда ограничение върху цените на горивата. Според новите правила цената на дребно за литър гориво не трябва да надвишава 203 албански леки (около 2,11 евро), а при търговията на едро таванът е 191 леки за литър (около 1,98 евро), предава АТА, цитирана от БТА.
Решението е взето на заседание на Съвета за прозрачност - държавен орган, който регулира вътрешния пазар на горивата.
Министър Ибрахимай заяви, че ситуацията в страната е извън обичайното и предприетите мерки са в отговор както на вътрешните икономически условия, така и на динамиката на международните пазари.
Тя допълни, че компетентните институции следят постоянно движението на борсите, за да могат да реагират своевременно при промени.
Прочети цялата публикация



Таван на цените на горивата в Албания
Войната в Иран! Какви мерки прилагат балканските държави, за да се справят със скока на цените на петрола?
Кои икономики ще пострадат най-много от войната срещу Техеран?
Бензиностанциите на гръцкия остров Лесбос започват безсрочна стачка
Дацов: Таван на горивата и намаляване на ДДС, компенсации за домакинства и бизнес са по-скоро временни мерки
Румъния не може да наложи таван на цените на горивата, защото ще има проблеми с ЕС, заяви премиерът
Таван на цените на горивата в България? Как ще се отрази на „Лукойл“?
Финансов анализатор: Ценови таван на горивата крие риск, "Лукойл Нефтохим" не бива да е политически буфер
"Черните лебеди", които накацаха правителството на Гюров
Димитър Хаджидимитров с прогноза за цените на колонките
26 клиники и отделения, 340 лекари, 570 сестри: Готова е обществената поръчка за бъдещата Национална детска болница
Шефът на БАБХ: Аз лично ще си взема агне от ферма
Жената, наръгала четирима в София, има ментални проблеми?
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри „невъзможна“ атмосфера около древна суперземя
Мис България: Поп фолк сцената се превърна в плаж
Нововъведение в съдебния съвет: Министърът не може да взима думата
"Дневник" и "Капитал" търсят мениджър "Видеопродукти"
Защо бумът на изкуствения интелект може да се срине
Без 5 основни футболисти младежите ни ще търсят задължителна победа
Голям протест с блокада на ключов път в кв. „Сарафово“ тази неделя!