Сабаленка победи Гоф и спечели титлата в Маями

Световната номер 1 Арина Сабаленка от Беларус защити титлата си на турнира от сериите WTA 1000 в Маями. Във финалния двубой тя се наложи над американката Коко Гоф с 6:2, 4:6, 6:3 след малко повече от два часа игра.
С този успех Сабаленка влезе в елитна група от тенисистки, спечелили последователно турнирите в Индиън Уелс и Маями, като стана едва петата с подобно постижение.
Беларуската тенисистка, която достигна до финала без загубен сет, демонстрира стабилност на сервис, печелейки 73% от точките си на първо подаване. По пътя към титлата тя даде само две възможности за пробив на съперничките си. Победата ѝ има и символично значение, тъй като донякъде е реванш за загубения финал на „Ролан Гарос“ през 2025 година именно срещу Гоф.
В първия сет Сабаленка наложи превъзходството си с два пробива и спечели с 6:2. Гоф реагира във втората част, където успя да реализира ключов пробив в десетия гейм и изравни след 6:4. В решителния трети сет обаче Сабаленка отново пое контрола, поведе рано и затвори мача с нов пробив за крайното 6:3.
Това е втора поредна титла за нея в Маями, с което тя става първата тенисистка с подобно постижение след Ашли Барти през 2019 и 2021 година.
Прочети цялата публикация



Арина Сабаленка отново спечели титлата на турнира по тенис в Маями
Сабаленка започна с победа защитата на титлата си в Маями
Арина Сабаленка за Коко Гоф: Тя е боец
Сабаленка очаква страхотна битка на финала в Маями
Сабаленка гази в Маями, кошмарът на Гришо отпадна
Арина Сабаленка поставя под въпрос бъдещи участия в Дубай след остри критики от организаторите
Йоана Илиева със сребро на сабя на Световната купа по фехтовка
Кими Антонели тръгва първи в Япония
Украинец остави Новиков трети на турнира Никола Петров в Пловдив
Стойко Сакалиев смята, че ЦСКА може да се намеси в борбата за титлата
Людовик Жули призна: Лео Меси ме измести
Сняг на прохода "Шипка", пътното платно се почиства и опесъчава
Пенсионер преби съседка в Карнобат, заплашва я с убийство в ефир
Цончо Ганев: Предлагаме ДДС върху храна, лекарства, книги и учебници да бъде премахнат
"Гиздавата" Деси Добрева на 45 г.: Няма спирка за любовта към музиката
Задържаха шофьор, блъснал полицай по време на проверка край Белица
Да помогнем на Марина: 4-годишното дете се бори с рак и има нужда от 90 000 евро
Мъж загина, а 6-годишно дете е ранено при руски атаки с дронове в украинската Сумска област
50% повече разкрити домови кражби в София за година